فیلم های سه بعدی را بدون عینک ببینید!

4
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : 2762 بار

فیلم های سه بعدی 3D را بدون عینک ببینید، شاید این خبر برای شما کمی نامتعارف به نظر برسد اما حقیقت این است با پیشرفت تکنولوژی همه چیز میسر می شود.

فیلمهای-سه-یعدی-بون-نیاز-به-عینک

با استفاده از نوعی تکنولوژی مبتنی بر GPU فیزیکی، امکان مشاهده فیلم های سه بعدی 3D بدون عینک مخصوص امکان پذیر شد. در حال حاضر مشاهده فیلم های سه بعدی بیشتر در سینماها و سالن های مخصوص انجام می شود در سالن های سینما برای نمایش فیلم های سه بعدی از نوعی نور پولاریزه و یا نمایش جفتی تصاویر استفاده می شود که باعث عمق بخشیدن به تصویر می شود.

محققان دانشگاه MIT سیستم جدید با نام Home3D را طراحی کردند که با استفاده از آن فیلم های سه بعدی با فرمت های قدیمی به نوعی فرمت جدید تبدیل می شود که قابل نمایش در نمایشگر های با نام Automultiscopic است. وضوح تصویر با استفاده از این تکنولوژی بهبود یافته و فیلم های سه بعدی را برای مشاهده در منازل مناسب کرده است. 

سه-بعدی

با استفاده از سیستم Home3D از عینک های سه بعدی دست و پا گیر و بعضاً ناراحت کننده خلاص می شوید، خبر خوب برای گیمورها در مورد سیستم Home3D قابلیت پردازش آن با استفاده از کارت گرافیکی است به این معنا که می توان از آن بر روی سیستم هایی مثل Xbox یا Playstation استفاده کرد.

این تیم تحقیقاتی ادعا کرده است که در آینده نزدیک Home3D در قالب چیپ هایی ارائه خواهد شد که قابل نصب بر روی تلویزیون ها و یا سایر دستگاه های پخش چند رسانه ای از جمله Chromecast گوگل خواهند بود. سیستم Home3D فیلم های سه بعدی با فرمت Stereoscpic را به ویدیو های Multi-View تبدیل می کند. یعنی نمایشگر به جای نمایش تصاویر جفتی، ۳ یا چند تصویر را با هم نمایش می دهد که در واقع هر تصویر یک موقعیت مکانی است و به این صورت حالت سه بعدی شبه سازی می شود. به این تریتب مغز برای تصویر عمق در نظر می گیرد و به این ترتیب بیننده تصور می کند که در همان فضای نمایش داده شده قرار گرفته است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.