ویژگی های سیستم عامل اندروید O

5
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 7516 بار

اندروید O سیستم عامل جدید شرکت گوگل خواهد بود که در نیمه دوم مرداد ماه از آن رونمایی خواهد شد همزمان با نزدیک تر شدن به مراسم رونمایی از اندروید O ویژگی های این سیستم عامل نیز مشخص می گردد.

 

اندروید O تصویر در تصویریکی از ویژگی های سیستم عامل اندروید O محدودیت‌ های جدید سیستم عامل برای فعال شدن اپلیکیشن های مختلف در پس‌ زمینه خواهد بود که به طول عمر باتری شما و نگهداری شارژ بیشتر دستگاهتان کمک خواهد کرد، این ویژگی های سیستم عامل اندروید O می تواند به کاربران کمک شایانی کند ولی برای توسعه دهندگان قطعاً جذاب نخواهد بود.

با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سطح توقع کاربران برای اجرای همزمان قسمت های مختلف تلفن همراه اضافه شدن حالت تصویر در تصویر به سیستم عامل اندروید O می تواند خبر هیجان انگیزی باشد فرض کنید در حال تماشای یک ویدئو بر روی گوشی خود هستید و همزمان قصد ارسال پیامک را دارید با ویژگی تصویر در تصویر اندروید O می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

اندروید O ساده شدن محیط

در سیستم عامل اندروید O شاهد تغییرات بسیاری در بخش تنظیمات گوشی خود خواهید بود این تغییرات در جهت ساده تر شدن و خلوت شدن محیط پیش روی کاربران خواهد بود. این تغییرات به حدی خواهد بود که قطعاً کاربران به چالش می کشد و برای سازگاری با آن مدت زمانی طول خواهد کشید.

اندروید O فیلتر کردن اعلان ها

یکی دیگر از ویژگی های سیستم عامل اندروید O قدرت فیلتر کردن اعلان هاست شما به انتخاب خود می توانید هر یک از اعلان های هشدارها (Alerts)، پیام‌های عمومی (General Messages)، اسکرین شات‌ها (Screenshots)، حافظه داخلی (Storage)، متفرقه (Miscellaneous) را به میل خود بی صدا کنید و یا از حالت “Snooze” استفاده کرده و نمایش آنها را به تعویق بیندازند.

اندورید O چخش صدا از طریق بلوتوث

یکی از ویژگی های اندروید O بهبود پخش صدا از طریق بلوتوث خواهد بود که با همکاری گوگل و سونی به تحقق رسیده است، به لطف پیاده‌ سازی کدک صوتی “LDAC” در اندروید O، چنین چیزی به واقعیت تبدیل خواهد شد.

اندروید O نمایش اعلان ها

شما می توانید با یک نگاه اجمالی به اپلیکیشن های موجود بر روی گوشی خود متوجه اعلان هایی شوید که هنوز آن ها را مورد مطالعه قرار نداده اید این اعلان ها از طریق نمایش یک علامت کوچک کنار برخی اپلیکیشن ها مشخص خواهد شد.

اندروید O تغییر خودکار شکل آیکون ها

در این نسخه جدید اندروید  آیکون اپلیکیشن هایی که توسط توسعه‌ دهندگان ساخته می‌ شود، به صورت خودکار توسط سیستم عامل تنظیم خواهد شد تا شکل آیکون‌ های مختلف مشابه یکدیگر باشد.

اندروید O تغییر پنجره کپی پیست

یکی دیگر از ویژگی های سیستم عامل اندروید O اضافه شدن قابلیت جدید پنجره کپی، پیست است شما می توانید مقدار بیشتری از عبارت دلخواهتان را بگیرید و شاهد باز شدن پنجره جدید در کنار نوشته های باشد که به آن مپس و تماس فوری نیز اضافه شده اند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.