تلگرام نسخه 4.2 چه ویژگی هایی دارد؟

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : 7627 بار

تلگرام اپلیکیشن محبوب و پر سر و صدای این روزها در بین کاربران ایرانی است که هر ماه چندین آپدیت جدید در اختیار کاربرانش قرار   می دهد حال باید ببینیم تلگرام نسخه 4.2 چه ویژگی هایی دارد؟

تلگرام-نسخه-4.2

تلگرام Telegram نسخه 4.2 با امکانات بسیار جالبی به بازار عرضه شده و هم اکنون در دسترس کاربران این اپلیکیشن است.

در ورژن 4.2 تلگرام امکاناتی همچون توانایی در ارسال پیام‌های حذف‌ شونده، امکان ثبت بیوگرافی (استاتوس)، نمایش تمام‌ صفحه پنل استیکرها و ادیتور جدید برای ویرایش تصاویر به وجود آمده است که همگی می تواند در جهت سهولت و محبوبیت بیشتر این اپلیکیشن گام بردارند.

همه ما در کودکی انیمیشن کارآگاه گجت را دیده ایم که پیام های مخفیانه ای از طرف سربازرس دریافت میکرد و پس از مدتی پیام خود به خود نابود می شد، حالا تلگرام نیز در نسخه 4.2 چنین ویژگی را ایجاد کرده است شما می توانید از طریق قابلیت ارسال پیام های حذف شونده در یک چت معمولی همانند سکرت چت عکس و ویدیوهایی ارسال کنید که بعد از مدتی مشخص (تا سقف یک دقیقه) به صورت خودکار حذف می‌شوند، برای اجرای این ویژگی باید در زمان ارسال یک عکس یا ویدیو، روی آیکون جدیدی که به شکل ساعت به ادیتور اضافه شده است را لمس کنید و زمان مورد نظرتان را مشخص کنید و سپس آن را برای شخص مقابل بفرستید. تصویر یا ویدیوی مورد نظر به شکل تار و Blur شده برای شخص مقابل ارسال می‌شود و به محض آنکه آن را اجرا کند، تایمر مشخص شده توسط شما محاسبه و پس از اتمام به صورت خودکار حذف خواهد شد.

تلگرام-پیام-حذف-شونده

برای بالا رفتن امنیت در این ارسال پیام های حذف شونده و عدم سو استفاده افراد از آنها اگر شخص مقابل از پیام محو شونده ی شما اسکرین شات بگیرد، این موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد.

شما می توانید در نسخه 4.2 تلگرام از ویژگی دیگری با قابلیت نوشتن بیوگرافی برای یوزرهای شخصی استفاده کنید این ویژگی قبلاً فقط برای کانال ها و گروهها ممکن بود که اکنون برای یوزرهای شخصی نیست قابل استفاده است.

استیکر-تلگرام

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که در هنگام ارسال استیکر دچار مشکل شوید و استیکر مورد نظر خود را پیدا نکنید یا استیکر اشتباهی بفرستید برای سهولت در ارسال استیکر در نسخه جدید تلگرام می توانید با لمس آیکون Up (فلش رو به بالا)، پنل را به صورت تمام‌ صفحه مشاهده کنید تا مرور و انتخاب استیکر مورد نظر آسان تر باشد.

تلگرام برای بهبود سرعت اپلیکیشن خود از CDN برای ارائه‌ محتوا در کانال‌ های بزرگ (بیشتر از 100 هزار عضو) استفاده خواهد کرد که در نتیجه، سرعت دریافت اطلاعات برای کاربران افزایش پیدا خواهد کرد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.