خداحافظی با نرم افزار پینت

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 1799 بار

نرم افزار پینت Paint از نسخه های اولیه ای بود که به صورت پیش فرض بر روی سیستم های کامپیوتر نصب شده بود و تقریبا تمامی کاربران با آن آشنا هستند.

پایان-پشتیبانی-از-پینت

نرم افزار پینت (Microsoft Paint) یک برنامه نقاشی گرافیکی است که در همه نسخه های ویندوز مایکروسافت قرار دارد این نرم‌ افزار به خاطر سهولت استفاده از آن به سرعت به یکی از پرکاربردترین نرم‌ افزارهای مایکروسافت مبدل شد.

تقریبا همه کاربران ویندوز با هر سطح از دانش گرافیکی به راحتی می توانند با نرم افزار پینت کارهای روزانه خود را انجام دهند. به این نرم‌ افزار همچنین ام‌ اس‌ پینت یا مایکروسافت پینت نیز گفته می‌شود. نرم افزار پینت اولین بار در سال 1985 همراه با ویندوز 1.0 معرفی شد.

حال پس از گذشت 32 سال مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی از نرم افزار پینت Paint را پایان دهد و پینت را به جمع نسخه های منسوخ اضافه کند، قطعا با گسترش تکنولوژی و بالا رفتن سطح توقع کاربران باید نرم افزار کارآمدتری جایگزین پینت شود مهندسان مایکروسافت تمرکز خود را بر روی توسعه قابلیت‌ های نسخه پیشرفته پینت یعنی “Paint 3D” قرار خواهند داد.

خداحافظی-با-پینت

تنها وجه اشتراک نرم افزار “Paint 3D” در مقایسه با Paint اسم این برنامه هاست و در عمل هیچ شباهتی به هم ندارند، Paint 3D به منظور کار با ابزارهای طراحی عکس سه بعدی توسعه پیدا کرده و البته امکان انجام برخی کارهای ساده در محیط دو بعدی را نیز فراهم می‌ کند.

باید به زودی و در پی انتشار آپدیت Fall Creators منتظر کنار رفتن نرم افزار پینت باشیم، این نرم افزار به جمع نسخه های منسوخ مایکروسافت همچون “Outlook Express” و “Reader” خواهد پیوست، اما سوال اساسی و مهم این است نرم افزار پینت تیری دی “Paint 3D” تا چه حد می تواند نظر کاربران را به خود جلب کند؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.