امکان جدید گوگل در اطلاع رسانی حوادث شهری

4
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 1764 بار

گوگل Google با ایجاد امکان اطلاع رسانی برای کاربران خود در مواقع بحران از طریق نقشه و برنامه های گوشی موبایل پروژه SOS Alerts را معرفی کرد.

SOS Alerts

گوگل در پی سازگار کردن تکنولوژی با شرایط اجتماعی و کمک به مردم پروژه جدید گوگل آلرت "SOS ALerts" بر آن می باشد که کاربران خود را از تازه ترین و مهم ترین وقایع و بحران های زندگی شهری آگاه کند.

حوادث و بلایای طبیعی از قبیل سیل ،زلزله ، آتش سوزی و...را در نقشه های گوگل انتشار می دهد و البته یه این مقدار اطلاع رسانی اکتفا نمی کند و جزئیاتی در باب خسارات ناشی از حادثه و شدت صدمات وارده و تصاویر مرتبط با صحنه حوادث به همراه کلیپ هایی از آن را به کاربران خود ارائه می دهد. این فناوری جدید امنیت بیشتری برای افراد به همراه دارد.

 

پیش از این فیسبوک هشدارهای به موقع «من سالم هستم » را برای کاربرانش فراهم کرده بود که اگر زمانی در مناطق بحرانی قرار گرفتند بلافاصله اطلاع دهند که صدمه ای ندیده اند. امکان جدید گوگل "SOS ALerts" باعث می شود افراد با اطلاع از نقاط خطرناک مسیر بی خطر را انتخاب کنند و به افرادی که دچار آسیب شده اند بر روی نقشه های خود در گوگل که یا سرچ قابل دسترسی و یا با برنامه های مجزا که در گوشی های هوشمند قابل نصب می باشند امکان می دهد تا از نزدیک ترین مراکز امداد رسانی و شماره تماس های آن ها مطلع گردند. این امکان جدید گوگل مانند سایر فناوری ها به مرور زمان کامل تر خواهد شد و نقایص آن مرتفع خواهد گشت و به همین دلیل در رابطه با هشدارهای SOS مورد قابل ذکری دیده نمی شود که انتظار می رود در ماه های آتی به آن افزوده گردد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.