مضرات استفاده از کرم ضد آفتاب در استخر

4
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 3094 بار

واکنش مواد تشکیل دهنده کرم های ضد آفتاب یا کلر موجود در آب استخر آن را به ماده سمی تبدیل می کند که برای پوست زیان بار خواهد بود.

مضرات استفاده از کرم ضد آفتاب

محققان به تازگی دریافتند که با استعمال کرم ضد آفتاب در هنگام شنا امکان ابتلا به سرطان در افراد بالا می رود چرا که مواد موجود در کرم یا کلر موجود در آب استخر واکنش نشان می دهدو درنهایت ماده سمی ار آن تولید می شود که برای پوست انسان مضر است.

استفاده از کرم ضد آفتاب به خصوص در فصل تابستان از جمله کارهایی است که همگان انجام می دهند اما همیشه استفاده از آن ها مفید نیست. این یافته ها حاصل تحقیقات محققان دانشگاه مسکو بر روی ترکیبات شیمیایی موجود در کرم ها و ترکیبات کلر می باشد و هشدار می دهند که این مواد حاصل از واکنش با افزایش احتمال ابتلا به ناباروری و تومورهای بدخیم ریسک ابتلا به سرطان را نیز بالا می برد. ترکیب سمی حاصل از واکنش هم باعث ناباروری در مردان و هم در زنان می شود. به طور طبیعی از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب به پوست انسان در برابر اشعه های مضر خورشیدی استفاده می شود که این اشعه ها خود عامل سرطان اند.

ابتلا به طپسرطان و ناباروری با استفاده از کرم ضدآفتاب

در برخی استخرها برای این که رنگ آب، آبی به نظر رسد و زیباتر دیده شود از نمک حاوی مس استفاده می شود که باعث می شود آب نیلی رنگ شود که این باعث سمی تر شدن ماده حاصل از واکنش مواد کرم ضد آفتاب و کلر موجود درآب می گردد، لذا توصیه می شود حدالامکان دراستخرهای سرپوشیده که نیاز به استعمال کرم های ضدآفتاب نمی باشد اقدام به شنا صورت گیرد، همچنین دانشمندان درصدد آن هستند تا برروی تاثیر استعمال کرم های ضد آفتاب درآب های آزاد و تاثیرات آن برانسان نیز بررسی هایی انجام دهند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.