آیا میتوان از گوشی در حال شارژ استفاده کرد؟

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 7448 بار

آیا میتوان از گوشی در حال شارژ استفاده کرد؟ بسیاری بر این باورند که کار کردن با گوشی موبایل حین شارژ سبب آسیب به تلفن همراه می گردد و نباید همزمان از گوشی استفاده کرد.

آیا میتوان از گوشی در حال شارژ استفاده کرد؟

استفاده از گوشی های همراه امروزه به یک عادت روزمره بدل شده و بدون استفاده از آن ها دچار یک کمبود و خلع می شویم حال سوالات بسیاری پیرامون موارد استفاده از آن مطرح می گردد.

بسیاری از کاربران گوشی های همراه بر این باورند که استفاده از گوشی در حال شارژ باعث وقوع حوادث ناگواری می شود. عده ای عقیده دارند که استفاده از موبایل درحال شارژ باعث ایجاد اثرات منفی بر باتری گوشی شده و عمر آن را کم می کند و حتی امکان داغ شدن باتری و انفجار آن را می دهند ولی آیا این تفکرات صحیح می باشند؟

شارژ گوشی

باید درپاسخ بیان کرد که تاکنون هیچ دلیل علمی در اثبات این عقاید بدست نیامده است و موبایل درحال شارژ چه با استفاده چه بدون استفاده به شارژشدن خود ادامه می دهد اگرچه فرآیند تکمیل شارژ آن کندتر از زمانی که بلا استفاده در شارژمی باشد انجام می شود، کندی سرعت شارژ دراین وضعیت به دلیل مصرف شارژ حین استفاده از تلفن همراه می باشد و طبیعتا هر چه برنامه های بیشتری درگوشی فعال باشد روند شارژ کندتر می شود.

فقط زمانی که موبایل خاموش باشد می توان گفت که هیج شارژی مصرف نمی کند، درحالت عادی تلفن همراه وقتی که روشن باشد حتی بدون استفاده نیز مقدار اندکی شارژ مصرف خواهد کرد. پس هنگامی که دستگاه درحال شارژ باشد به طور طبیعی به دلیل اینکه چندین عمل را انجام می دهد دچار افزایش دما می شود و خطر انفجاری وجود ندارد. به این ترتیب می توانید حین شارژ از گوشی مویایل خود با کمال آرامش استفاده کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.