ادوبی فلش تنها تا سال 2020 پشتیبانی می شود

0
دسته بندی : تکنولوژی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : 1953 بار

کمپانی ادوبی به طور رسمی اعلام کرد که در سال 2020 به پشتیبانی از تکنولوژی تحت وب Adobe Flash پایان می دهد.

پایان پشتیبانی از ادوبی فلش

Adobe Flash (ادوبی فلش) یا به اختصار فلش، نرم‌افزاری است برای تولید انواع بازی‌های دو بعدی، فیلم، و برنامه‌های پویای اینترنتی که توسط پخش کنندهٔ فلش اجرا می‌ شود.

تحقیقات نشان داده است متأسفانه فلش پلیر Flash Player یکی از خطرناک‌ ترین نرم‌ افزارهای حال حاضر در دنیای اینترنت است چون دارای باگ‌ ها یا همان حفرهای امنیتی زیادی است. امروزه بر روی ۹۰٪ کامپیوترهای متصل به اینترنت پخش کنندهٔ فلش، فعال و نصب می‌ باشد.

بسیاری از موتورهای جستجو مثل سافاری، ادج و کروم پشتیبانی از فرمت Adobe Flash (ادوبی فلش) را متوقف کرده اند و این فرمت درواقع در پایان عمر خود قراردارد و حالا کمپانی ادوبی با این اعلام رسما خواهان خروج خود از لیست پشتیبانان این فرمت است و ادوبی قصد دارد تولید کنندگان محتوا را برای تبدیل محتواهای فلش موجود به فرمت های جدید تشویق کند.

پایان پشتیبانی از ادوبی فلش

فرمت فلش Flash برای سالیان طولانی در زمره ی پرکاربردترین و شناخته شده ترین فرمت ها بوده و حتی عدم پشتیبانی کمپانی های مختلف از آن نقص عمده ای به شمار می رفته است و اپل هنگامی که اعلام کرد از این فرمت پشتیبانی نمی کند مورد انتقاد و سرزنش واقع شد و بعد از حدود 10 سال این اقدام استیو جایز مبنی بر عدم پشتیبانی از این فرمت دنبال شد و کمپانی ها یکی پس از دیگری به این امر مبادرت کردند و این فرمت به وسیله استاندارد های جدید تر که بومی هم بودند مانند HTML5 به طور رسمی از دور رقابت حذف شد.

البته ذکر این نکته الزامی است که Adobe تا سال 2020 پشتیبانی از Adobe Flash (ادوبی فلش) را در کنار دیگر شرکای تجاری‌ اش یعنی گوگل، فیسبوک و مایکروسافت که فعلا از این ابزار استفاده می‌ کنند ادامه می‌ دهد ولی گوگل قصد دارد ظرف مدت چند سال آینده به‌ طور کامل فلش را کنار بگذارد.

تعیین زمان 3 سال تا قطع کامل پشتیبانی معقول به نظر می رسد چون در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای مختلف در زمینه های آموزشی و بیمارستانی و کسب و کار از این فرمت استفاده می کنند و قطع یک دفعه ای پشتیبانی برای کاربران آن مشکلات و سختی هایی را بهمراه خواهد داشت .

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.