روش صحیح شارژ باتری موبایل

5
دسته بندی : تکنولوژی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : 2709 بار

روش صحیح شارژ باتری موبایل برای این که بتوانید طول عمر مفید باتری تلفن همراه خود را افزایش دهید می باشد که در ادامه مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

روش صحیح شارژ باتری موبایل به شرح ذیل می باشد:

توجه داشته باشید بهتر است هیچ گاه باتری مویابل خود را تا آخر یعنی به میزان صد درصد شارژ نکنید و همیشه میزان شارژ آن را بیش از نصف نگه دارید و اجازه ندهید شارژ موبایلتان بیش ازحد کم شود یعنی زیر 20 % که دراین صورت عملکرد گوشی شما به شدت افت خواهد کرد.

متخصصان عقیده دارند که بهتر است فقط یک بار در ماه میزان شارژ را به 100 % برسانید و آن هم در صورتی که کاملا میزان شارژ موبایلتان به صفر رسیده باشد، در این صورت این کار برای باتری مفید خواهد بود.

نسبت به شارژر مختص دستگاه خود حساس باشید و از شارژر سایر مدل ها بعنوان جایگزین شارژر خود استفاده نکنید زیرا هر شارژی متناسب با باتری دستگاه خود ارائه می شود و استفاده از شارژری غیر از آن برای باتری خوب نیست و عمر مفید آن را کم می کند.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

اکثر گوشی های موبایل امروزه اگر مداوم در شارژ بمانند و کامل پر ازشارژ شوند به طور خودکار برق را قطع می کنند تا به باتری دستگاه آسیبی نرسد ولی باید توجه داشت که همان طور که در بالا اشاره کردیم بهتر است میزان شارژ تا 100 درصد فقط برای یک بار در ماه انجام شود با این حال برخی از انواع باتری ها به این امر حساس اند و نباید بیشتر از زمان مورد نیاز در شارژ باقی بمانند چراکه ممکن است حرارت دستگاه  بالارود و آتش گیرد.

در پایان باید متذکر شویم که گوشی موبایل خود را به مدت طولانی بدون استفاده رها نکنید و میزان شارژ آن را حتی بدون استفاده از 40 % به بالا نگه دارید و گرنه عدم استفاده از باتری موبایل برای زمان طولانی سبب از بین رفتن باتری دستگاه شما می شود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.