شنیدن موسیقی هنگام خواب و آثار خوب آن

0
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 2280 بار

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که گوش کردن موسیقی قبل از خواب تاثیرات مطلوبی بر روحیه و کیفیت خواب فرد می گذارد.

شنیدن موسیقی هنگام خواب و آثار خوب آن

موسیقی یا موزیک که در فارسی به آن خُنیا هم گفته می‌شد، یکی از فعالیت‌های بشری است که مادهٔ تشکیل‌دهنده آن صدا و سکوت است. موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیلهٔ آواها گفته‌اند که مهم‌ترین عوامل آن صدا و ریتم هستند و همچنین دانش ترکیب صداها به گونه‌ ای که خوش‌آیند باشد و سبب انبساط و انقلاب روان گردد نیز نامیده می‌شود.

بسیاری از ما عادت کرده ایم تا قبل از خواب به موسیقی گوش دهیم و سپس بخوابیم این عادت، عادت خوبی است البته نباید صدای موزیک خیلی زیاد باشد که به گوش آسیب زند و بهتر است موسیقی در فضای خانه پخش شود و از هدفون برای گوش دادن به موزیک قبل از خواب استفاده نکنیم، در کل گوش دادن به موسیقی با هدفون یا هر وسیله ای که به سر و گوش ها تکیه دارد باعث خستگی شده و خوشایند نمی باشد.

جالب است بدانید پژوهشگران به‌ این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از موسیقی در حین خواب برای بیمارانی که از بی‌ خوابی و PDST رنج می‌برند، می‌تواند به علاج‌ شان کمک کند. همچنین تاثیر مثبت موسیقی کلاسیک بر روی کیفیت خواب افراد پیش‌تر از این‌ها اثبات شده بود.

شنیدن موسیقی هنگام خواب و آثار خوب آن

گوش دادن به موسیقی های تند آرامش را از فرد سلب می کند و حتی ممکن است وی با تپش قلب از خواب برخیزد البته این مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و درصورتی که قبل از خواب به موسیقی ملایمی گوش دهید هنگام بیداری آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

در آخر برای یک جمع‌ بندی باید به شما بگوییم که گوش دادن به موزیک مخصوصا موزیک‌های کلاسیک و پیانو بی‌ کلام، به کیفیت خواب‌ تان کمک زیادی خواهد کرد و بهتر است از آن‌ها استفاده کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.