با موبایل خیس شده چه کنیم؟

0
دسته بندی : موبایل
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 6978 بار

گاهی در اثر حواس پرتی یا حادثه ناگهانی موبایل ما خیس می شود و مقدار زیادی آب به بدنه داخلی گوشی نفوذ می کند. حال باید با موبایل خیس شده چه کنیم؟

با موبایل  خیس شده چه کنیم؟

با یک اقدام سرعتی برای نجات موبایل خیس شده تان می توانید کاری کنید تا مجددا بتوانید از موبایل خود استفاده کنید.

خیلی سریع گوشی را از آب خارج کنید. اصلا هیچ دکمه ای را نزنید حتی گوشی را فوت نکنید چراکه آب درون دستگاه حرکت می کند و به نقاطی که امکان دارد هنوز خشک باشد راه می یابد. موبایل را تکان ندهید و نیز آن را در معرض حرارت قرار ندهید.

حالا گوشی را خاموش کنید و پشت آن را بردارید و به سرعت کارت حافظه و باتری و سیم کارت ها را خارج کنید و بعد با یک دستمال لطیف و خشک تا می توانید داخل دستگاه را خشک کنید.

اگر گوشی خیلی خیس شده است مایعاتی که در شیار‌های گوشی قرار دارند و امکان خشک کردن آن‌ها با دستمال وجود ندارد را می‌توانید با استفاده از جارو‌برقی بیرون بکشید.

با موبایل  خیس شده چه کنیم؟

بعد از همه این مراحل گوشی خود را درون سطل برنج قراردهید تا برنج رطوبت دستگاه را جذب کند، یک یا دو روز به گوشی فرصت دهید تا کاملا خشک شود.

اگر گوشی روشن نشد آن را شارژ کنید. اگر شارژ نشود، احتمالا باتری گوشی شما آسیب دیده است. اگر باتری اضافی دارید، آن را جایگزین باتری فعلی کرده و مجددا مراحل فوق را تکرار کنید. اگر باز هم گوشی روشن نشد، آن را به تعمیرگاه مجاز ببرید تا مشکل گوشی شما را برطرف کنند.

امکانات مختلف گوشی خود را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که خوب کار می کند مثلا چند آهنگ پخش کنید تا کارکرد اسپیکرها را بررسی کنید و دقت کنید لمس آن مشکلی نداشته باشد.

توجه داشته باشید آنچه در بازار با عنوان گوشی های ضد آب معروف است تابع شرایط خاصی می باشد از جمله مقدار و سطح نفوذ آب و مدت زمانی که گوشی در داخل آب بوده است در آن موثر می باشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.