راه و روش خوش هیکل بودن چیست؟

0
دسته بندی : پزشکی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 3117 بار

همه ما به دنبال رسیدن به وزن ایده ال و متناسب با قد خود هستیم و از این که خوش اندام به نظر برسیم اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنیم.

راه و روش خوش هیکل بودن چیست؟ با نگاه به روش های زیر سعی کنید کم کم آن ها را اجرا کرده و آن ها را به عادت تبدیل کنید تا خوش اندامی شما حفظ شود.

راه و روش خوش هیکل بودن چیست؟

خوردن صبحانه:

صبحانه ای در حدود 300 کالری در روز که یک ترکیب سالمی از پروتئین و غلات سبوس دار باشد بخورید و در طول روز هم یک میان وعده سالم و کم کالری بخورید. برای میان وعده ها هم به جای خوردن انواع اسنک های مضر می توانید یک ساندویچ با کره بادام زمینی طبیعی میل کنید.

 وعده های زیاد اما کوچک:

اگر در طول روز وعده های کوچک با تناوب بیشتر بخورید، وضعیت تناسب اندام تان در شرایط بهتری قرار می گیرد. خوردن غذاهای کم حجم هر چند ساعت یک بار متابولیسم شما را حفظ کرده و کمک می کند زودتر وزن کم کنید. خوردن وعده های کوچک غذایی همچنین کمتر احتمال دارد شما را به سمت مصرف میان وعده های ناسالم در طول روز ببرد.

راه و روش خوش هیکل بودن چیست؟

آب کافی بنوشید:

افراد لاغر اندام آب زیادی مصرف می کنند ... آنها بطری آب خود را هر کجا که هستند با خود حمل می کنند. بطری آب با آنها به ماشین، داخل کیف پول، بر روی میز کار و یا خانه می رود. لاغرها حتی اگر دائماً مقدار زیادی آب ننوشند هم از خوردن قهوه، آب میوه های غیرطبیعی و نوشابه خودداری کنند!

خانم های لاغر در روز مقدار زیادی  آب (شاید به همان مقدار که خانم های چاق نوشابه و آب میوه مصرف می کنند!) می نوشند. آب نقش حیاتی برای افراد لاغر در از دست دادن وزن ایفا می کند و همچنین دارای مزایای زیر است: 

همانطور که مصرف آب را افزایش می دهید، مقدار چربی را کاهش می دهید. برای سوزاندن چربی اضافی، آب بسیار مهم است. (آب، سوخت چربی را تسریع می کند). اگر شما در روز حدود 4-3 بطری 500 میلی لیتری از این مایع جادویی بنوشید، دیگر کاهش وزن برایتان مشکل بزرگی نخواهد بود ... مطمئناًً از اینکه ببینید در هفته ی اول ِ نوشیدن آب، 5 پوند وزن ازدست داده اد متعجب خواهد شد، ولی این اتفاق خواهد افتاد.

راه و روش خوش هیکل بودن چیست؟

تمرینات یوگا

انجام تمرینات یوگا برای ارتباط درست شما با غذا و سلامتی بدنتان بهترین چیز است. تمرینات آن باید چندین بار در هفته انجام گیرد. پس از مدتی انجام تمرینات یوگا خواهید دید که عادات غذایتان هم بهبود می یابد.

پیاده روی

سعی کنید هر روز مسافت طولانی ای را پیاده روی کنید و این کار را همه روزه انجام دهید. حتی در روزهایی که آب و هوا بسیار وحشتناک و بد است هم اگر شده به مدت 10 دقیقه این کار را انجام دهید. استفاده از کفش های ورزشی مورد علاقه هم در بیشتر شدن انگیزه شما برای پیاده روی تاثیر زیادی دارد. به این ترتیب می توانید در طول یک سال 50 کیلو از وزن خود را کم کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.