حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 6580 بار

دارندگان گوشی های اپل به جهت دانلود نرم افزارهای مورد نیاز خود از اپ استور استفاده می کنند، دانلود اپلیکیشن های محبوب ایرانی در اپ استور با مشکلات بسیاری روبرو است.

حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور

گوشی های اپل Apple آیفون از سیستم عامل ios بهره می برند و برای دانلود اپلیکیشن های مورد نیاز به اپل آی دی نیازمندند، دانلود و دسترسی به اپلیکیشن های سیستم عامل آی او ای ios سخت تر از سیستم عامل اندروید می باشد این در حالیست که این سختی برای ایرانی ها بیشتر از سایرین است.

در اقدامی تازه شرکت اپل اقدام به حذف برخی از اپلیکیشن های محبوب ایرانی از اپ استور کرده است که این عمل در پی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران است.این اقدام واکنش های بسیاری را در پی داشته است از جمله توسعه‌ دهندگان آی او اس در ایران نیز که در ماه‌ های اخیر با محدودیت‌ های زیادی روبرو شده بودند به حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور واکنش نشان دادند، وزیر محترم ارتباطات نیز نیز نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند.

حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور

در روز پنجشنبه، اپل برنامه تاکسی آنلاین اسنپ و اپلیکیشن سرویس تحویل غذای دلیون را از اپ استور حذف کرد. همچنین طبق گزارش منابع ایرانی در اوایل هفته گذشته، اپل مانع از به‌ روزرسانی اپلیکیشن های ایرانی شده است. این شرکت حذف اپلیکیشن‌ هایی که کسب و کارهای مستقر در ایران را تسهیل می‌کنند را از ماه ژانویه آغاز کرده بود اما پس از مدتی همه چیز به روال عادی خود بازگشت تا این که اکنون دور جدید حذف برنامه های ایرانی آغاز شده است.

پس از درخواست‌های آنلاینی که برای تغییر این تصمیم برای شرکت اپل ارسال شد، این کمپانی در پیامی خطاب به توسعه‌دهندگان ایرانی اعلام کرد:طبق مقررات تحریم های ایالات متحده آمریکا،‌ فروشگاه اپ استور اپل نمی‌تواند اقدام به میزبانی، توزیع و یا انجام هر نوع تجارت با برنامه‌ها و توسعه‌دهندگان متصل به کشورهای تحریم شده توسط آمریکا کند. این بخش از قانون،‌ پیچیده و غیر قابل تغییر است. در صورتی که محدودیت‌های موجود تغییر کند،‌ شما را تشویق می‌کنیم تا دوباره اپلیکیشن‌های خود را برای ورود به اپ استور ارسال کنید.

جالب توجه است که برای تغییر این تصمیم از روز جمعه تاکنون بیش از 2 هزار و 300 امضا جمع‌آوری شده و توسعه‌دهندگان ایرانی نیز با هشتگ StopRemovingIranianApps# در توییتر از این موضوع ابراز تاسف کرده‌اند.

حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور

اما آنگونه که از شواهد پیداست شرکت اپل با توجه به فشارهای دولت آمریکا دست به این اقدام زده است و بعید بنظر می رسد بخواهد از این تصمیم خود بازگردد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات جدید ایران هم با انتشار یک توییت فارسی از تصمیم اپل انتقاد کرد. وی اظهار کرد که اکنون اپل 11 درصد از بازار گوشی های هوشمند ایران را در اختیار دارد. احترام به حقوق مشتری،‌ یک اصل است که اپل از آن حمایت نکرده و ما به طور قانونی، حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور را پیگیری می‌کنیم.

باید منتظر ماند و دید آیا اپل می تواند از این کشمکش سیاسی روبرو پیروزمندانه بیرون بیاید یا مجبور می شود سهم خود از بازار ایران را به رقبای دیگر اعطا کند؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.