کاربرد های مختلف نوشابه

0
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 2103 بار

نوشابه نوشیدنی خوبی نیست و ارزش غذایی مطلوبی برای بدن ندارد و چه بسا باعث آسیب به بدن نیز می شود ولی شاید بتوان استفاده های مفیدتری از این نوشیدنی پرطرفدار و مجبوب به عمل آورد.

کاربرد های مختلف نوشابه

1.بجای استفاده از پاک کننده های شیمیایی که برای محیط زیست هم مطلوب نیست در تمیز کردن سرویس ها ی بهداشتی از نوشابه استفاده کنید و نوشابه را روی سطوح ریخته و بعد از گذشت مدت زمانی با اب شست وشو دهید.

2. برای جلا دادن به ظروف مسی و نقره ی خود دستمال پارچه ای را به نوشابه آغشته کنید و روی ظرف بکشید و سپس با آب و صابون کل ظرف را پاک کنید در این صورت ظرف شما مانند روز اول درخشندگی خود را بدست می آورد.

3.هیچ ماده‌ ای نمی‌تواند مانند نوشابه سپر اتومبیل شما را تمیز کند و برق بیندازد.

4.در مواردی که لکه خون روی لباس وجود دارد ابتدا تا جایی که می توانید اصل لکه را با آب پاک کنید و پیش از شستشوی لباس در ماشین لباسشویی، روی آن مقداری نوشابه بریزید و بگذارید 5 دقیقه بماند. سپس لباس را با پودر همیشگی بشویید.

5. اسیدفسفریک نوشابه خیلی سریع آلودگی و حشرات چسبیده به شیشه را تمیز می‌کند. کافی است، مقداری نوشابه روی شیشه اسپری و با اسفنج تمیز کنید سپس با آب و صابون، آن را بشویید.

کاربرد های مختلف نوشابه

6.هیچ چیز مانند نوشابه اثر جوهر را از فرش و موکت پاک نمی‌ کند! روی لکه نوشابه بریزید و بگذارید 10 دقیقه بماند. پس از خشک شدن محل را با جاروبرقی تمیز کنید.

7.لکه های روغن ماشین بر سطح پارکینگ نمای زشتی ایچاد می کند و به‌ راحتی هم پاک نمی‌ شود. یک بطری نوشابه را روی زمین بریزید و بگذارید کمی بماند. سپس لکه را بشویید.

8.موش‌ها عاشق نوشابه هستند ولی این نوشیدنی آنها را بیمار و چاق می‌کند و در نهایت منجر به مرگشان می‌ شود زیرا بدن آنها قادر به دفع گاز کربنیک نوشابه نیست. برای رهایی از موش‌ها کافی است چند ظرف نوشابه را در قسمت‌های مختلف منزل بگذارید تا دیگر اثری از موش‌ها نبینید.laughing

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.