مدت زمان نگهداری برخی مواد آرایشی

0
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 2303 بار

حتما هنگام خرید لوازم آرایشی به تاریخ مندرج بر روی کالای آرایشی دقت فرمایید چرا که در صورت انقضای مدت مصرف اثرا نامطلوبی بر پوست و سلامت شما خواهند گذاشت.

مدت زمان نگهداری برخی مواد آرایشی

مدت زمان نگهداری چند ماده آرایشی
برای لوازم آرایشی عمر مفیدی وجود دارد. نگهداری از لوازم آرایشی برای مدت طولانی آنها را غیر قابل استفاده می کند.


1- کرم پودر مایع : مدت نگهداری آن یک سال است. با دیدن علائمی چون رنگ غیر عادی، بوی بد و غلیظ شدن، باید از مصرف کرم پودر خودداری کنید.
2- رژ لب: مدت نگهداری آن یک الی دو سال است. بعد از این مدت رنگ آن تغییر کرده ، حالت چسبندگی پیدا می کند و شکننده می شود.
3- سایه چشم: مدت نگهداری آن دو الی سه سال است. بعد از این مدت ممکن است رنگ آن تغییر کرده و دیگر نرمی اولیه خود را نداشته باشد.
4- ریمل: مدت نگهداری آن چهار الی شش ماه است. بعد از این مدت کم کم خشک می شود و بوی آن تغییر می کند. چشم نسبت به عفونت های باکتریایی بسیار آسیب پذیر است. بنابراین توجه به تاریخ انقضای موادآرایشی چشم بسیار مهم است.
شما ریمل را در نزدیکی چشم استفاده می کنید. همچنین مایع بودن ریمل باعث می شود که درصد رشد باکترها در آن افزایش یابد. هر بار که ریمل را به درون تیوپ آن وارد می کنید، خطر ابتلا به عفونت های چشمی را افزایش می دهید.
5- مداد چشم : مدت نگهداری مداد چشم حدود یک سال است. اما دور انداختن مدادهای قدیمی بسیار مهم است.

مدت زمان نگهداری برخی مواد آرایشی

در صورتی که حتی شک دارید لوازم آرایشی را خود را چه مدت زمانی است دارید بهتر است از استفاده آن پرهیز کنید، برای حفظ سلامت خود به این اصول پایبند باشید برای داشتن زیبایی به هر بهایی تن ندهید لوازم آرایشی مجددا با صرف هزینه کمتری قابل جایگزینی می باشند اما سلامتی با صرف هزینه های بسیار غیر قابل جایگزینی هستند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.