نوشیدن آب راهی برای پیشگیری از بیماری

0
دسته بندی : پزشکی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : 2756 بار

روزانه به اندازه ی کافی آب بنوشید این امر در ماه های گرم سال اهمیت ویژه ای پیدا می کند و نوشیدن آب کافی خود سبب می شود که بدن در برابر بیماری ها مقاومت داشته باشد.

آب کافی پیشگیری از بیماری

اگر طعم آب خالص را دوست ندارید به آن گلاب یا لیمو و.. اضافه کنید تا خوش طعم شود این گونه خود را به نوشیدن آب کافی ترغیب کنید.

برخی از بیماری هایی که با فقددان آب کافی در بدن بروز پیدا می کنند عبارت اند از :

1. هنگامی که بدن آب خود را از دست می دهد، راه های هوایی را برای ذخیره کردن آب محدود می کند و این دلیلی برای ابتلا به آسم و آلرژی است. همچنین ثابت شده که کم آبی بدن موجب می شود برخی گلبول های سفید اسید آمینه هیستیدین را به هیستامین تبدیل کنند، که واکنش های آلرژیک را تحریک می کند. هنگامی که آب کافی به بدن می رسد، این گلبول ها تولید هیستامن خود را کاهش می دهند و نشانه های تنفسی از بین می روند.

2. هنگامی که بدن شما به مقادیر کافی آب دریافت نمی کند، سموم و زباله ها شروع به رشد می کنند و این روند التهاب، درد و عفونت کلیه ها و مثانه را به همراه دارد.

آب کافی پیشگیری از بیماری

3. کم آبی بدن همچنین احتمال بروز اگزما، آکنه و پسوریازیس را افزایش می دهد. ترک و خشکی پوست لب نیز یکی دیگر از نشانه های کم آبی بدن است.

4. بدن شما برای سوزاندن کالری به آب نیاز دارد. اگر حتی به طور خفیف دچار کم آبی شوید، ممکن است سوخت و ساز بدنتان کند شود. در یک مطالعه، افراد بزرگسالی که در یک روز، ۸ لیوان آب یا بیشتر نوشیده بودند نسبت به آنهایی که ۴ لیوان آب خورده بودند، کالری بیشتری سوزاندند. برای هیدراته ماندن، قبل از هر وعده غذایی یا میان وعده، یک لیوان آب یا یک نوشیدنی غیر شیرین دیگر بنوشید. همچنین در میان وعده به جای چوب شور یا چیپس از میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده کنید زیرا آنها بطور طبیعی حاوی آب هستند.

5. مقادیر کم آب و مواد معدنی قلیایی مانند منیزیم و کلسیم منجر به مشکلات هضم مانند گاستریت، زخم معده و ریفلاکس اسید می شود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.