تغییرات ایجاد شده در مو ها و علل بروز آن

0
دسته بندی : پزشکی
جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 3138 بار

باید تغییراتی که برای موهایمان عارض می شود را جدی بگیریم چرا که هرکدام دلیلی بر فقدان عنصر یا اختلال خاصی در بدن موجب این تغییرات می باشد.

تغییرات ایجاد شده در مو ها و علل بروز آن

برخی تغییرات ایجاد شده در موها و علل بروز آن که بر موهای خود می بینید ممکن است علت خاصی داشته باشد و با چند آزمایش ساده می توانید برای درمان آن اقدام کنید.

به برخی از علت های تغییر در شکل ظاهری موها به اختصار اشاره می کنیم :

1. اگر شما به طور ناگهانی متوجه ریزش موی سر خود شده اید، این می تواند نشانه کم خونی و فقر آهن باشد. یک آزمایش خون می تواند سطح آهن در خون شما را مشخص کند. افرادی که گیاه خوار هستند و یا زنانی که دوره های سنگین قاعدگی را دارند، بیشتر به این عارضه مبتلا می شوند. مکمل های آهن و تغییر در رژیم غذایی با مصرف خوراکی های غنی از آهن این نوع ریزش مو را کنترل می کند. ریزش مو همچنین به طور موقت می تواند به تغییرات ناگهانی در سطح استروژن بعد از بارداری و یا بعد از توقف مصرف قرصهای ضد بارداری رخ دهد.

2. وجود پوسته زرد و یا سفید در بین موهایتان، و یا حتی ابروها، نشانه درماتیت سبوره است. شامپوهای مخصوص شوره و کورتیزون های تجویزی توسط پزشک می تواند درمان کننده شوره سر باشد. شوره سر می تواند به علت مخمر و یا التهاب پوستی رخ دهد. شوره سر، معمولا در زمستان بدتر می شود.

تغییرات ایجاد شده در مو ها و علل بروز آن

3. کم کاری تیروئید به معنای آن است که غده تیروئید شما به درستی کار نمی کند و این اختلال می تواند منجر به خستگی، عدم تحمل سرما، درد مفاصل، درد عضلانی، چهره پف کرده و افزایش وزن نیز بشود.

4. استرس موهای سر را خاکستری می کند. استرس با ایجاد التهاب، سبب از کار افتادن سلول های تولید کننده رنگدانه می شود.

5. افرادی که دارای مشکلات معده -روده ای هستند و یا افرادی که جراحی بای پس معده را انجام داده اند ممکن است دارای مشکلاتی در جذب پروتئین باشند. این مشکلات را پزشک می تواند درمان کند. اما این را بدانید که بیشتر نازک شدن موها، حتی در خانم ها، می تواند ارثی باشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.