نکات مهم درمورد خطرات لوازم آرایشی

0
دسته بندی : پزشکی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 3129 بار

متخصصان پوست و مو با تاکید بر اهمیت مصرف مواد آرایشی و بهداشتی بی ضرر، بر این باوردند: توجه به نکات مهم در شناسایی بی ضرر بودن این مواد در تهیه محصولات مناسب و بی خطر کمک می کند.

نکات مهم  درمورد خطرات لوازم آرایشی

دکتر ریحانه مهرگان متخصص پوست و مو اشاره کرد استفاده از لوازم آرایشی بی ضرر جزیی از مراقبت های پوستی است و وجود مواد شیمیایی مضر در لوازم آرایشی سبب آسیب های جبران ناپذیر برای انسان می شود.

حتما قبل از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی همواره به برچسب کالا دقت کنید و در درجه اول تاییدیه وزارت بهداشت آن بررسی گردد.

عطر و اسانس مصنوعی از جمله مواد زیان آور در لوازم آرایشی و بهداشتی است که سبب بروز حساسیت، آلرژی، بیماری های تنفسی، حالت تهوع، سرگیجه و تغییر رنگ پوست می شود حال درصورتی که مجصول عاری از عطر و اسانس مصنوعی باشد بر روی برچسب آن عبارت Fragrance Free قید شده است .

پارافبن نیز از شایع ترین مواد موجود در لوازم آرایشی است که حاوی Ethyl paraben و  Propyl paraben می باشد و در زمره رایج ترین مواد نگهدارنده مورد استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی پوست و مو مانند ریمل، کرم ضد آفتاب، دئودورانت و خمیردندان است که ممکن است سبب تغییرات هورمونی، حساسیت و آفت دهان گردد که سرطان زا هم می باشد.

فتالات از دیگر مواد مضر است که شایع ترین آن شامل بنزیل فتالات و دی بوتیل فتالات است که اختلالات هورمونی را درپی دارد و این ماده در زنان منجر به نازایی و در مردان باعث ناباروری و درصورت استفاده در دوران بارداری سبب آسیب به جنین می شود که بطور قابل ملاحظه ای درلاک ناخن وجود دارد.

نکات مهم  درمورد خطرات لوازم آرایشی

فرمالدئید در رژلب و لاک ناخن باعث تحریک و التهاب پوستی و ضعف عمومی در صورت دراثر زیاده روی در مصرف می شود و این ماده اغلب درصاف کننده های کراتینی جهت صاف کردن موها وجود دارد که بسیار خطرناک و سرطان زاست.

اکسی بنزون که ممکنه در رژلب باشد باعث ایجاد حساسیت و اختلالات هورمونی می شود.

بوتیل هیدروکسی جز مواد نگهدارنده سرطان زاست که در خط چشم ها و رژلب ها دیده می شود.

تولوئن حلالی است که بطور معمول در لاک ناخن وجود دارد و عوارض آن سوزش چشم، ریه، پوست، سرگیجه، سرطان و.. است.

تری کلوزان یک ضدباکتری است که در صابون، کرم های ضد میکروب، دئودورانت و خمیردندان به کارمیرود که اختلالات هورمونی و وتضعیف سیستم ایمنی بدن را به همراه خواهد داشت.

روغن های معدنی موجود در مرطوب کننده ها و نرم کننده ها باعث بسته شدن منافذ پوست، پیری زودرس، آکنه و اختلال جذب ویتامین ها می شود.

جهت تهیه بهترین لوازم آرایشی و بهداشتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب به کانال تلگرامی لیموسبز سربزنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.