امنیت سیستم تشخیص چهره Face ID چقدر است؟

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 6285 بار

اپل در جدیدترین رونمایی از محصولات خود از آیفون ایکس 10 پرده برداشت، در این آیفون از جدیدترین تکنولوژی قفل گذاری گوشی با نام فیس آید Face ID استفاده شده است.

امنیت سیستم تشخیص چهره Face ID چقدر است؟

امنیت سیستم تشخیص چهره Face ID چقدر است؟ این سوالی است که با شنیدن این تنولوژی جدید در ذهن همه کاربران ایجاد می شود. این تکنولوژی جدید هنگام رونمایی اپل از این گوشی هوشمند بر روی سن به درستی کار نکرد، بهتر از نگاهی نزدیک تر به فیس آی دی Face ID بیاندازیم.

قایلیت جدید و منحصر به فرد فیس آی دی بر روی سری جدید گوشی های هوشمند اپل یعنی آیفون 10 قرار گرفته است.

قابلیت جدید تشخیص چهره به وسیله‌ی دوربین‌ها و سیستم‌های پردازشی جدید ممکن شده است. شرکت اپل این دوربین جدید را عمق حقیقی (TrueDepth) می‌نامد. سیستم تشخیص چهره‌ی جدید با استفاده از دو دوربین متعارف، یک سیستم مادون قرمز، حسگر عمق و یک پروژکتور نقطه‌ای قادر به تشخیص و تهیه‌ی تصویری از صورت اشخاص است. اطلاعات عمقی فوق پیچیده‌ی مربوط به فیس‌آیدی، نفوذ به سیستم تشخیص چهره را سخت‌تر می‌کند؛ زیرا تصاویر به‌دست‌آمده سه بعدی خواهند بود.

به علاوه، شرکت اپل به منظور پردازش مطالبات منحصر به فرد تشخیص چهره‌ی بلادرنگ، اقدام به طراحی نسخه‌ی جدیدی از پردازنده‌ی موسوم به A11 کرده است. فیل شیلر طی سخنرانی خود به یک موتور بیونیک اشاره کرد که با استفاده از فناوری شبکه‌ی عصبی، اقدام به مقایسه‌ی ورود به سیستم هر چهره در برابر چهره ثبت‌شده‌ی قبلی می‌کند.

امنیت سیستم تشخیص چهره Face ID چقدر است؟

طبق اظهارات شیلر، فیس‌آیدی با احتمال یک در میلیون دسترسی فرد دیگر به گوشی هوشمند، بسیار دقیق‌تر از تاچ‌آیدی است. طبق تخمین اپل، این احتمال برای تاچ‌آیدی برابر یک در ۵۰ هزار است.

تغییرات بسیار زیادی در این آیفون 10 (iphone x10) بوجود آمده است که باعث حیرت همگان شده قیمت بسیار بالای این آیفون نیز حسرت ها بیشتر از گذشته کرده است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.