باید ها و نبایدهای لیموسبز

4
دسته بندی : گزارش ویژه
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 1716 بار

بسیاری از ما عادت داریم که چای را همراه با چندین قطره آب لیمو یا آب لیمو ترش میل کنیم این کار اثرات بدی بر دندان ها می گذارد درصورتی که لیمو سبز خواص بی شماری دارد که در اخبارلیموسبزی به آن اشاره کردیم .

باید ها و نبایدهای لیموسبز

1- مصرف بیش ازحد آبلیمو ممنوع

اسید موجود در آب لیمو، ممکن است سبب ازبین رفتن مینای دندان شود، استفاده بیش از حد از آب لیمو و به طور کلی زیاده روی در مصرف مواد حاوی اسیدهای خوراکی دندان ها را درمقابل آب سرد و گرم حساس می کند و کسانی که بیش از اندازه این نوع مواد غذایی را مصرف می کنند هنگام خوردن بستنی  دچار مشکل می شوند.

2- مصرف آب لیمو همراه با مایعات داغ ممنوع

توصیه می شود که آب لیمو با آب سرد مصرف شود چون گرما سبب تسریع واکنش های شیمیایی موجود در آب لیمو شده و قدرت تخریب آن بر دندان ها را بالا می برد پس از ریختن آب لیموی طبیعی در چای خودداری کنید.

باید ها و نبایدهای لیموسبز

3- پس از خوردن آبلیمو مسواک ممنوع

پس از خوردن آبلیمو بلافاصله مسواک نزنید زیرا باعث منتشر شدن اسید آب لیمو در دهان می شود و با فشار مسواک بر دندان مینای دندان اسیب می بیند. سعی کنید تا یک ساعت بعد از مصرف آب لیمو از مسواک زدن خودداری کنید و با جویدن یک تکه آدامس یا خوردن یک عدد خیار تعادل مواد را به دهان خود بازگردانید. از این روی، بهتر است آب لیمو را همراه سالاد مصرف کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.