خواب سرطانی

0
دسته بندی : پزشکی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 2650 بار

قبل از رفتن به رخت خواب باید تا می توانید ذهن خود را آرام کنید تا خواب آرامی را تجربه کنید، خواب با استرس تاثیرات بسیار منفی دارد.

خواب سرطانی

این که با فکر به مشکلات و اعصاب داغون به خواب بروید احتمال کابوس دیدن را افزایش می دهید و به این ترتیب تپش قلب به سراغ شما می آیید.

بررسی های دانشمندان نشان می دهد که هرچه میزان ناراحتی و استرس روحی بیشتر باشد به همان اندازه کیفیت خواب نیز کاهش می‌یابد.

بی خوابی، بد خوابی، دیدن خواب‌های آشفته و کابوس، خواب سبک، خواب آلودگی و سردرد پس از بیدار شدن از خواب همگی در اثر کنترل نکردن خشم و عصبانیت قبل از خواب به وجود می‌آید.

بهتر است اگر دچار اضطراب و تنش های شدید هستید آن را با یک مشاور یا امین در میان گذارید تا از فشار عصبی کمی رهایی پیدا کنید همچنین انجام حرکات ورزشی مثل یوگا ، مدیتیشن و ... به این آرامش کمک شایانی می کند.

برای داشتن خوابی راحت فضای اتاق خواب نیز بسیار مهم است، نظافت اتاق، استفاده از نور‌هایی ملایم در دکوراسیون، رنگ دیوار‌ها و پرده، استفاده از گل یا میوه سیب برای ایجاد رایحه خوش، درجه تاریکی و دمای اتاق همگی در کیفیت خواب اثر دارند.

خواب سرطانی

آیین قبل خواب نشانه هایی برای بدن تان تا برای خواب آماده شود. گوش دادن به موسیقی آرامش بخش، خواندن چیزی تسکین دهنده به مدت ۱۵ دقیقه، یک فنجان چای بدون کافئین، انجام تمرینات تمدد اعصاب و عادت های دیگری می‌توانند در به خواب رفتن شما کمک کنند.

مطالعات نشان داده اند افرادی که قبل از خواب، با اینترنت یا تلویزیون سرگرم می‌شوند، بیشتر در خطر بدخوابی قرار می‌گیرند.

وقتی که خسته هستید به تخت خواب برونید و چرا غها را خاموش نمایید. اگر در طی 15-20 دقیقه پس از اینکه به تختخواب رفتید به خواب فرو نرفتید می بایست از رختخواب برخیزید و به کار دیگری بپردازید و هر زمان که خسته شدید مجددا به تختخواب باز گردید ، برای به خواب رفتن زیاد خود را آزار ندهید و خود را تحت فشار نگذارید چرا که تقلای بیش از حد و استرس، تنها از خواب شما ممانعت خواهند کرد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.