تکنولوژی به کمک جاودانگی می آید

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 1798 بار

در طی چندین سال اخیر، انسان به اندازه چند صد سال در زمینه تکنولوژی پیشرفت کرده است. هردقیقه که میگذرد بشر در این زمینه پیشرفته تر میشود. اما به راستی آیا این پیشرفت میتواند به جاودان ماندن انسان کمک کند؟

تکنولوژی به کمک جاودانگی می آید

تا قبل از این، جاودان شدن انسان در حد یک افسانه بود. اما امروزه میتوان گفت که انسان به درجه ای از پیشرفت رسیده است که شاید بتواند این افسانه را به واقعیت تبدیل کند. داشنشمندان بر این باورند که انسان تا سال 2045 میلادی میتواند رویای جاودان شدن را به واقعیت تبدیل کند، اما چگونه؟

دانشمندان و محققان بر این باورند که میتوان فناوری هایی را اختراع کرد که انتقال شخصیت یک فرد را به یک سیستم بیولوژیکی امکان پذیر کند، چنین چرخه ای میتواند ما را به نقطه ی جاودانگی نزدیک تر کند و خوشبختانه باید گفت که هم اکنون به چنین فرضیه ای بسیار نزدیک هستیم. این پروژه که با نام پروژه 2045 شناخته میشود توسط فرضیه ای که ارائه کرده است میتواند این پروژه را با موفقیت به پایان برساند.

تکنولوژی به کمک جاودانگی می آید

البته این را در نظر داشته باشید که اگر فرضیه ی جاودانگی به تحقق بپیوندد انسان درگیر چه برهه جدیدی از فعالیت هایش خواهد شد و چه مزایا و معایبی دامن گیر انسان میشود؟ قطعا این مسئله تاثیر عمیقی بر جامعه خواهد داشت. دو جنبه‌ی مثبت و منفی در رابطه با ایده‌ی جوانی ابدی وجود دارد. جاودانگی می‌تواند به این معنی باشد که دیگر ترسی از مرگ نخواهیم داشت. می‌توانیم کارهای بیشتری در طول عمر خود انجام دهیم و نوابغ جهان می‌توانند تا مدت‌های طولانی به توسعه‌ی افکار خود بپردازند. بااین‌حال، احتمال سوءاستفاده از منابع، مشکلات روان‌شناختی جدی مرتبط با سن زیاد و استرس مربوط به ساختارهای اجتماعی از جمله ازدواج و سرپرستی خانواده وجود خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ آیا بنظر شما جتودانگی انسان چه تاثیری بر روی زندگی بشر خواهد داشت؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.