جنگ هسته ای چه پیامدهایی برای بشر خواهد داشت؟

0
دسته بندی : اجتماعی
شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1813 بار

انرژی هسته ای، یکی از انرژی های فوق العاده قوی کشف شده توسط بشر است که از آن میتوان استفاده های بسیاری کرد. اما یکی از استفاده های خطرناک از این انرژی، ساخت موشک با استفاده از انرژی هسته ای است.

جنگ هسته ای چه پیامدهایی برای بشر خواهد داشت؟

جنگ هسته ای چه پیامدهایی برای بشر خواهد داشت؟ شک نکنید که اگر روزی جنگ هسته ای در دنیا اتفاق بیوفتد، در وهله اول میلیارد ها نفر جانشان را از دست میدهند. اما این تمام ماجرا نیست، تاثیرات مخرب انرژی هسته ای در واقع خودش را پس از جنگ نشان میدهد. اولین چیزی که بازماندگان این جنگ شاهد آن هستند، تغییرات آب وهوایی است. این تغییرات فاجعه آمیز میتواند دما را در روز نزدیک به صفر درجه برساند و در شب نیز قطعا هوا زیر صفر درجه خواهد بود. در این زمان دیگر خبری از آفتاب نیست و انسان ها باید به آسمان شیری رنگ عادت کنند. آسمان و هوایی که زمین های حاصلخیز را منجمد خواهد کرد.

بعد از این اتفاقات، میزان تولید ذرت و گندم به کمترین میزان خود خواهد رسید و قحطی بحران بعدی خواهد بود. تمامی اینها تنها چند ماه پس از پایان جنگ اتفاق خواهد افتاد. جنگ اتمی که فاجعه آن جبران ناپذیر خواهد بود و چیزی که وجود دارد این است که دولت ها اهمیت بسیار کمی را برای این موضوع قائل هستند.

جنگ هسته ای چه پیامدهایی برای بشر خواهد داشت؟

تصور «زمستان اتمی» در سرتاسر جهان در دوره جنگ سرد بین آمریکا و شوروی سابق به اوج رسید، اما اکنون با بالا گرفتن تنش بین آمریکا و کره شمالی، وقوع جنگ اتمی منطقه ای چندان دور از ذهن نیست. در کنار تبعات سیاسی، این اختلاف باعث نگرانی قابل توجه دانشمندان اقلیمی شده است. «آلن روباک» از دانشگاه راتگرز و «اوون تون» مدتهاست که در مورد اثرات جبران ناپذیر درگیری اتمی منطقه ای بر آب و هوای زمین هشدار می دهند.

اگر چنین جنگی رخ دهد، باید انتظار عصر یخبندان جدید را خواهیم داشت. اگر تنها این جنگ بین ایالت متحده آمریکا و شوروی سابق قرار گیرد، به جرات میتوان گفت حداکثر دمای تابستان در سراسر کره زمین به زیر 0 درجه خواهد رسید. محققین و دانشمندان معتقد است تمام کشورها از جمله ایالات متحده باید سلاح های هسته ای خود را نابود سازند، اما با توجه به تنش های کنونی در سطح جهان، چنین آرزویی هیچگاه محقق نخواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.