نکات مهم در شستشوی موها

0
دسته بندی : پزشکی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2663 بار

حتما در شست وشوی مو ها و نوع شامپو متناسب برای موهایتان با متخصص پوست و مو مشورت کنید تا همیشه مو های شاداب و خوش حالتی داشته باشید.

نکات مهم در شستشوی موها

1. هر روز مو های خود را شامپو نزنید.

شستشوی دایم و روزانه مو ها لایه چربی پوست سر را به خطر می اندازد و ممکن است باعث سوزش، خارش و ایجاد شوره سر شود. البته شست وشوی افراطی موها ممکن است منجر به چربی بیشتر شود چون غدد چربی را تحریک می کند.

اگر تصور می کنید که  موهایتان بعد از گذشت دو روز از شست و شو چرب می شود این کاملا طبیعی است و حدی از چربی لازمه پوست سر می باشد. افرادی که احساس می کنند پوست سرشان زود چرب می شود باید از شامپو های هیدراتان استفاده کنند.

توجه داشته باشید که شامپوها ی مخصوص مو های خشک و آسیب دیده یا بسیار خشک، مغذی و احیا کننده بوده و به ویژه حاوی چربی هستند و این نوع شامپوها صرفا برای موهایی مناسب اند که نسبت به ترکیبات شیمیایی مثل دکلره حساس و شکننده اند.

بهتر است فقط چند هفته از این شامپو ها استفاده شود و استفاده افراطی از این شامپو ها توصیه نمی شود.

نکات مهم در شستشوی موها

2. از شامپو های حاوی سیلیکون زیاد استفاده نکنید.

اکثر شامپو های کلاسیک حاوی مقادیر زیادی سلیکون هستند، این مولکول ها بسیار سنگین اند و در طولانی مدت پوست سر را خفه می کنند و باعث ایجاد شوره سر می شوند.

3. هنگام خشک کردن مو هایتان را نکشید.

اگر موهای حساس و شکننده ای دارید نباید حوله را با فشار روی موها بمالید و آن ها را بکشید. بهتر است از حوله های نرم و جاذب استفاده کنید و آن را به آرامی روی مو ها قراردهید و بردارید. به هیچ عنوان حوله را سفت دور موها نپیچید.

با ملایمت رفتار کنید و احساس سفتی و کشیدگی در موها به این معنی است که مرتکب خطا شده اید.

 براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.