لیموسبز و گلودرد

0
دسته بندی : پزشکی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : 2860 بار

مصرف لیموترش و دارچین همراه چای مفید است و مصرف این مواد همراه با چای، خاصیت آنتی اکسیدان آن را چند برابر می‌کند.

لیمو سبز و گلودرد

لیمو سبز سرشار از اسیدسیتریک و ویتامین ث است و به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده ای که دارد از آن می توان به عنوان داروی طبیعی برای درمان گلودرد استفاده کرد و سرفه را نیز بهبود می بخشد.

البته باید بدانید که سرفه می‌تواند علامت بیماری‌هایی مثل زکام، آسم و یا برونشیت باشد.

لیمو ترش به علت داشتن خواص اسیدی ضد عفونی کننده قوی است و می تواند منجر به نابودی میکروب ها و برخی از عوامل عفونی شود. برای درمان موثر گلودرد می توان مقداری عسل به چای سبز لیمویی اضافه کرد و آن را قبل از خواب نوشید.
لیمو سبز و گلودرد

لیمو به درمان آفت های دهانی سرعت می بخشد. برخورد لیموترش با آفت ها باعث سوزش خواهد شد ولی این حس به مرور زمان ازبین خواهد رفت.

لیموسبز همچنین باعث تسکین سردرد، سوزش معده و سوءهاضمه می گردد.

نقش ویتامین C در بدن خنثی کردن نیتروزامین‌ها است و پکتین موجود در لیموترش باعث کاهش کلسترول خون می‌شود که برای بیماران قلبی و عروقی و کم کردن عوارض بیماری بسیار مفید است.

لیموسبز یکی از بهترین و مفیدترین داروها برای درمان گلو درد است و می تواند به بر طرف شدن برخی از مشکلات پوستی و جلوگیری از خونریزی در قسمت هایی از بدن کمک کند.

لیمو ترش را به دو صورت موضعی و خوراکی می توان استفاده کرد که البته چگونگی استفاده از این ماده مفید با توجه به نوع بیماری یا مشکل به وجود آمده متفاوت است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.