بلک ماسک چیست؟

4
دسته بندی : علمی
شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2245 بار

امروزه شاهد تبلیغات زیادی با عنوان بلک ماسک یا ماسک سیاه هستیم که بعنوان لایه بردار صورت بکار می رود و خاصیت پاک کنندگی دارد.

بلک ماسک چیست؟

ماسک سیاه، یک روش موثر برای داشتن پوستی فاقد لک است. البته منظور ما، زغالی که برای تهیه آتش از آن استفاده می شود نیست …

این ماسک ها از زغال فعال درست می شوند. زغال فعال در پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای تصفیه هوا نیز کاربردهای زیادی دارد، اما این زغال فعال اکنون برای سفید کردن دندان، سم زدایی از آب و مواد غذایی و همچنین برای افزایش زیبایی و بهبود وضعیت پوست نیز مورد مصرف قرار می گیرد.

این ماسک ها بدون شک تاثیر مثبتی دارند زیرا سموم به راحتی به زغال فعال می چسبند و این باعث  سم زدایی و لایه برداری و پاکسازی می شود. به علاوه اینکه چون این ماده یک عنصر طبیعی است بدون مواد شیمیایی بوده و عوارضی برای مو و پوست ندارد.

جدا از ماسک صورت (بلک ماسک)، خود ماده زغال فعال همراه با برخی مواد شیمیایی موجود در آن به عنوان یک دارو در اورژانس جهت درمان مسمویت ها استفاده می گردد. ماسک سیاه تولید شده از زغال فعال کاملا بی خطر بوده و تنها برای استعمال خارجی روی پوست صورت کاربرد دارد و تا حدودی مانند ماسک های گیاهی عمل می کند. در دهه اخیر برخی از مردم برای سم زدایی آب و مواد غذایی و سفید کردن دندان ها از این ماده استفاده میکنند.

بلک ماسک چیست؟

ماده موجود در بلک ماسک های صورت یا همان زغال فعال موجب ایجاد تعادل در چربی پوست شده و مانع جوش زدن صورت خواهد شد. بدین ترتیب پیشنهاد میشود اگر پوست چرب دارید، یک یا دو بار در هفته از زغال فعال به عنوان ماسک صورت استفاده نمایید. ولی استفاده بیش از حد آن ممکن است سبب خشکی زیاد پوست شود.

مدل های مختلفی از این ماسک در بازار وجود دارد که می توانید آنها را تهیه  کنید. بعضی از ماسک های موجود در بازار ترکیبی از زغال سیاه و سفید است و استفاده از آنها باعث تمیزی و درخشان شدن پوست می شود بلک ماسک ها با از بین بردن جوش های سر سیاه و ناخالصی های روی پوست باعث صاف شدن پوست خواهند شد.
برخی از انواع ماسک سیاه، به همراه خاک رس می باشد که ترکیبی عالی به عنوان یک ماسک برای صورت به حساب می آید باید توجه شود که بلک ماسک سنگین است و استفاده از مقدار کمی از آن می تواند در هر بار نیاز شما را برطرف کند. برای خرید بلک ماسک های اورجینال به فروشگاه لیموسبز سر بزنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.