هر 2 سال یک بار عینک آفتابی خود را عوض کنید

0
دسته بندی : علمی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1616 بار

نتایج یک پژوهش که توسط محققان استرالیایی انجام شده نشان می دهد افرادی که در مناظقی زندگی می کنند که در آنجا تابش خورشید بسیار شدید است، می بایست هر دوسال یک بار عینک آفتابی خود را عوض کنند.

هر 2 سال یک بار عینک آفتابی  خود را عوض کنید

نتایج یک پژوهش که توسط محققان استرالیایی انجام شده نشان می دهد افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که در آنجا تابش خورشید بسیار شدید است، می بایست هر دوسال یک بار عینک آفتابی خود را عوض کنند.

به نقل از گیزمودو، استانداردهای ملی منظقه ای سطوح حفاظتی یو وی UV هرعینک آفتابی با میزان و شدت تابش هر منطقه در ارتباط بوده و این میزان در مناظق مختلف متفاوت است. این محققان می گویند که با گذشت زمان از میزان ضخامت لنز عینک های آفتابی کاسته شده و خاصیت حفاظتی آن ها کم می شود بنابراین توصیه می شود که افراد هر دوسال یک بار عینک آفتابی خود را تعویض کنند.

این تنزل همچنین سبب آسیب پذیر شدن لنز ها شده و باعث می شود که زودتر ترک خورده یا بشکنند.

هر 2 سال یک بار عینک آفتابی  خود را عوض کنید

این محققان برای انجام این پژوهش، با شبیه سازی نورخورشید یک عینک آفتابی با میزان استاندارد یو وی را به مدت 50 ساعت در 30 سانتی متری یک لامپ 450 ولت قراردادند که این میزان برابر با 2 روز در یک محیط طبیعی در تابستان یا 4 روز در زمستان است.

نتایج بدست آمده نشان داد که قرارگرفتن مداوم یک عینک آفتابی در معرض تابش های شدید ،منجر به کاهش مقاومت لنز ها و همچنین میزان استاندارد حفاظتی آن ها می شود.

اگر لنزها از استاندارد حفاظتی (UV Protection) برخوردار نباشند، فرد درنهایت به بیماری آب مروارید (کدرشدن عدسی چشم ) و آسیب شبکیه دچار خواهد شد.

شما می توانید عینک های آفتابی اورجینال با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از سایت لیموسبز خزیداری کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.