جایزه 1000 دلاری گوگل برای کشف هر باگ

0
دسته بندی : موبایل
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 5254 بار

گوگل اولین سایت مطرح دنیا سالانه اپلیکیشن های مختلفی را تولید و روانه بازار می کند این در حالیست که هر اپلیکیشن می تواند دارای نواقص و باگ های مختلفی باشد.

جایزه 1000 دلاری گوگل برای کشف هر باگ

گوگل همواره برای پیدا کردن باگ های اپلیکیشن های خود راههای مختلفی را امتحان می کند از جمله این موارد جالب به ازای شناسایی آسیب پذیری توسط هکرها، مبالغی را به عنوان جایزه به آنها می پردازد.

نوعی خطا یا اشتباه در اجرای نرم‌افزار است که موجب نتایج اشتباه یا اجرا نشدن نرم‌افزار می‌شود باگ نام دارد. علت این اشکالات می‌تواند اشتباه در هنگام برنامه‌نویسی باشد شرکتهای تولید کننده نرم افزارها برای حل این مشکل قبل از ارائه نسخه نهایی نسخه‌هایی تحت نام بتا یا آلفا انتشار می‌دهند تا افرادی آنها را بررسی کنند و این باگ‌ها را گزارش کنند.

همانطور که مشخص است همه کمپانی ها از وضعیت مالی گوگل برخوردار نیستند تا بتوانند با قراردادن جایزه هکرها ترغیب به پیدا کردن باگ های اپلیکیشن های خود کنند از این رو کمپانی ساکن مانتین ویو دست به کار شده و برای حمایت از توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندرویدی، برنامه جدیدی را با همکاری «HackerOne» راه اندازی کرده است.

جایزه 1000 دلاری گوگل برای کشف هر باگ

بر اساس قوانین این برنامه هکرها و پژوهشگران امنیتی می بایست به ازای پیدا کردن هر باگ در اپلیکیشن ها آن ها را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارند و سپس گزارش مربوطه را به گوگل ارسال کرده، و جایزه 1000 دلاری خود را (به ازای هر مورد) دریافت نمایند.

این پروژه در حال حاضر فقط شامل اپلیکیشن های Dropbox ،Duolingo ،Line ،Snapchat ،Tinder ،Alibaba, ،Mail.ru و Headspace می شود و هکرها نمی توانند با گزارش ایراد در نرم افزارهای متفرقه و سطح پایین، از کمپانی جایزه طلب کنند.

این در حالیست که گوگل از بقیه توسعه دهندگان دعوت به عمل آورده است تا آنها نیز بتوانند باگ های موجود در برنامه های خود را پیدا کنند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.