بدترین عادت های مخرب سلامت روان

0
دسته بندی : پزشکی
جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۰۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2288 بار

عادات هایی که درطول روز و زندگی روزمره در ما تثبیت شده در حالی که ذهن و روان ما را ازبین می برند بهتر است کم کم به فکر تغییر رویه باشیم.

بدترین عادت های مخرب سلامت روان

چند عادت که از بدترین ها برای سلامت روان شما هستند عبارتند از:

وقتی خمیده راه می روید: تحقیقات می گوید وقتی با شانه های آویزان و پشت خمیده راه می روید بیشتر سراغ افکار منفی خواهید رفت و بیشتر در شرایط روحی ناخوشایند قرار می گیرند.

اگر 3 بار درهفته ورزش کنید خطر ابتلا به افسردگی در شما تا 19 درصد کاهش می یابد.

زندگی را زیادی جدی گرفته اید: ماهیچه های منقبض شده صورت تان را رها کنید، راه های زیادی برای خندیدن وجود دارد. خنده برای سلامت جسم و روان مفید است.

وقتی که نمی خوابید: خواب بر روی همه چیز تاثیر می گذارد از جمله ظرفیت های احساسی و روانی.

نمی توانید بدون موبایل خود زندگی کنید: آخرین باری که برای چند ساعت خودتان را از شر همه وسایل الکترونیکی رها کردید کی بود؟ اگر به یاد نمی آورید اصلا نشانه خوبی نیست.

بدترین عادت های مخرب سلامت روان

روابط مخرب: گاهی هم از خشم و استرس رنج می برید که دلیل آن را نمی دانید به روابط خود نگاه کنید آیا دائم در تنش هستید؟

زیادی کار می کنید: گناه شما این است که زیادی خودتان را مشغول کرده اید. اینقدر که ناهار را پشت میزکار می خورید و موقع تماشای تلویزیون فیس بوک را چک می کنید.

به تعویق انداختن کارها: ترس یا بی حوصلگی نباید مانع به تعویق انداختن کارهایتان شود، کاری که انجام نشده استرسی خواهد داشت که همراه شما می ماند. کار را انجام بدهید حتی اگر نتیجه اش ناخوشایند باشد.

با هیچ کس حرف نمی زنید: روابط شما با همه خلاصه شده در پیامک های تلفنی و شبکه های اجتماعی. گاهی باید با دیگران حرف بزنید و صدای بقیه را بشنوید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.