هواوی در رقابتی تنگاتنگ با اپل

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 5388 بار

هواوی برند نوپا و خوش نامی است که توانسته سهم بسیاری از بازار جهانی را برای خود کند و اعتماد کاربران در اقصی نقاط جهان را به خود جلب کند.

هواوی در رقابتی تنگاتنگ با اپل

huawei هواوی یک شرکت چینی تولید کننده گوشی های هوشمند است که رشد بسیار قابل توجهی را در چند سال اخیر داشته است.

موسسه IDC در جدیترین پیش بینی خود اعلامکرده است با توجه به شرایط کنونی هواوی قادر خواهد بود از نظر سهم در بازار جهانی گوشی، اپل را پشت سر بگذارد. این گزارش بر این ادعاست که این روند طی یکی دو سال آینده به وقوع خواهد پیوست.

گزارش های موجود از سه ماهه دوم سال میلادی جاری تاییدی بر این ادعاست طبق این گزارش ها هواوی توانسته است ۱۱.۳ درصد از بازار جهانی گوشی را به خود اختصاص دهد؛ درحالی‌که اپل ۱۲ درصد از این بازار را در اختیار دارد. این آمار در سال گذشته کمی متفاوت بود و سهم بازار هواوی با فاصله‌ای ۲.۵ درصدی از اپل، تنها ۹.۴ درصد بود. با مقایسه این دو آمار به‌سادگی مشخص می‌شود که هواوی تنها در طول دو فصل مالی توانسته است سهم خود از بازار جهانی گوشی را ۱.۸ درصد افزایش دهد. این افزایش به این معنا است که هواوی در سطح جهانی توانسته حدودا ۴ میلیون دستگاه گوشی بیشتر روانه بازار کند.

هواوی در رقابتی تنگاتنگ با اپل

البته این گزارش و آمارها چندان دور از ذهن نبود چرا که تلاش های این کمپانی در چندین سال گذشته حاکی از خیز آن برای رسیدن با جایگاهی بالا بود. اما با توجه به نوسانات بازار در ماه‌های گذشته، اپل موفق شده است با بازیابی جایگاه خود حضور باثبات‌تری در بازار داشته باشد. علاوه بر این، پرچم‌دار بعدی اپل هنوز به بازار عرضه نشده است؛ اتفاقی که می‌تواند تکانی اساسی به شاخص‌های مالی این کمپانی بدهد.

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و دید طی چند سال آینده کدام شرکت می تواند خود را به جایگاهی بالاتر برساند و یا جایگاه خود را حفظ کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.