WiFi عمومی در ایران حقیقت یا رویا؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 1148 بار

WiFi عمومی چند سالی است که در برخی کشورهای جهان به کابران ارئه می شود اما ارانه وای فای عمومی در ایران حقیقت است یا رویا؟

WiFi عمومی در ایران حقیقت یا رویا؟

اکنون همراه اول، ایرانسل، رایتل و آسیاتک ۶۶ نقطه ایران به ارائه وای‌فای رایگان مشغول شده‌اند و سایر اپراتورها نیز در این زمینه برنامه‌هایی در نظر گرفته‌اند که هنوز جزئیات آن منتشر نشده است.

مراکز وای‌فای رایگان شرکت رایتل در مرکز خرید پالادیوم تهران، مرز شلمچه و مرز مهران قرار دارد. این در حالی است که ایرانسل مراکز ارائه وای‌فای خود را طی دو روز آینده در ۴ نقطه از مرزهای شلمچه، مهران، خسروی و چذابه فعال خواهد نمود. از سوی دیگر نقاط مورد نظر همراه اول جهت ارائه وای‌فای رایگان شامل ۱۶ نقطه در تهران، ۳ نقطه در مشهد و ۴ نقطه در مرزهای شلمچه، مهران، خسروی و چذابه می‌شود. حجم ترافیک رایگانی که همراه اول به کاربران ارائه می‌دهد، به حجم بسته فعال شده در سیم‌کارت وابسته است. برای مثال اگر شما بسته ۲+۲ گیگابایتی در حساب خود فعال کرده باشد می‌توانید از ۲ گیگ وای فای رایگان استفاده کنید.

WiFi عمومی در ایران حقیقت یا رویا؟

این پروژه جدید می تواند دریچه ای نو بسوی کاربران ایرانی باز کند و لذت استفاده از اینترنت را چندین برابر کند. آسیا تک نیز ۳۶ نقطه فعال برای ارائه این خدمت را معرفی نموده و راه اندازی ۵ مرکز دیگر را در برنامه خود دارد. مراکز راه اندازی شده بیشینه ترافیک اختصاص داده شده به هر کاربر را ۱۵۰ مگابایت در نظر گرفته که در بعضی مراکز این عدد می‌تواند به ۲۰۰ مگابایت نیز برسد.

البته برنامه های قوی تر و سیستم منظم تری برای تسریع و بهبود این موضوع باید ایجاد کرد اما برای شروع این شرکت ها توانسته اند تاثیر مطلوبی روی کاربران بگذارند.

ایده ارائه خدمات WiFi رایگان در مراکز عمومی پرتردد مانند فروشگاه‌های بزرگ، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن از سوی «آذری جهرمی» مطرح شد. وزیر ارتباطات از اپراتورها درخواست نمود تا سرویس وای‌فای ثابت و با حجم محدود برای هر کاربر در مکان‌های عمومی راه‌اندازی شود. وی عنوان نمود که این موضوع در کنار یک تبلیغ مطلوب برای اپراتورها و شرکت‌های اینترنتی، ایران را به استاندارد‌های بین‌المللی نزدیک‌تر می‌کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.