ویروس پیامکی هشداری جدی برای ایرانیان

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۹ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 4924 بار

پیامک های مختلف تبلیغاتی روزانه به گوشی های همراه فرستاده می شود که بسیاری از آن ها موجب ناراحتی و اعتراض کاربران می شوند.

ویروس پیامکی هشداری جدی برای ایرانیان

این بار یک ویروس پیامکی به سرعت در حال انتشار در گوشی کاربران ایرانی می باشد که به آنها وعده دریافت ۲ گیگ اینترنت رایگان با کلیک کردن روی یک لینک را می‌دهد.

به گزارش مشرق این ویروس در غالب یک پیامک به گوشی مخاطب ارسال شده و با وعده دریافت اینترنت مجانی دو گیگ کاربر را مجاب به کلیک کرده و پس از نصب در گوشی کاربر به صورت خودکار شروع به ارسال پیامک با گوشی کاربر کرده و به تمام مخاطبان وی، پیامکی با همین مضمون ارسال می‌کند.

عملکرد این ویروس پس از نصب به این شکل است: شما یک پیامک از یکی از مخاطبین گوشی خود دریافت می کند که به زبانی خودمانی نگارش شده است اما محتوای تمام پیامک ها شبیه به هم بوده و یک لینک در آنها قرار دارد.

ویروس پیامکی هشداری جدی برای ایرانیان

کاربر ممکن است این پیامک را از یکی از نزدیکان یا افراد مورد اعتماد خود دریافت کند؛ اینجاست که کاملا به لینک داخل پیامک اعتماد کرده و آن را باز می‌کند و به محض باز کردن ویروس به گوشی او انتقال می‌یابد و قربانی خود عامل انتشار ویروس می‌شود. 

درصورتی که پیامکی با این مضمون دریافت کردید، به هیچ وجه لینک داخل آن را باز نکرده و ارسال کننده پیامک رااز آلوده شدن گوشی وی به این ویروس مطلع کنید. 

هنگامی که شما این لینک را باز می کنید بعد از آن گوشی شما به حالت سایلنت رفته و شروع به ارسال پیامک به تمام مخاطبانتان می کند و باعث می شود هزینه زیادی برایتان رقم بخورد.این ویروس به سرعت در حال رشد و تکثیر است پس بهتر است این مطلب را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.