روش مانیکورکردن ناخن ها در خانه

0
دسته بندی : علمی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 1899 بار

مانیکور شامل درست کردن و حالت دادن به ناخن‌های دست و ماساژ دادن آن‌ها می‌شود. برای انجام مانیکور مساله‌ مهم این است که آرایشگاه یا محیط انجام این کار حتما تمیز و ضدعفونی باشد تا از پخش شدن عفونت و آلودگی‌ها توسط وسایل مانیکور جلوگیری شود.

روش مانیکورکردن ناخن ها در خانه

برای مانیکور کردن از روغن، وکس پارافین (شمع تراپی) و لوسیون برای تمیز کردن پوست از سلول‌های مرده، تمیز کردن کوتیکول‌ها و نرم کردن انگشتان استفاده می‌شود.

مانیکور به معنی مرتب کردن  وآرایش کردن ناخن  های دست و کلا رسیدگی به زیبایی دست و ناخن ها ست.   با مانیکور گوشتهای اضافه دور ناخن به طور کامل گرفته شده، شیارها و زردیهای صدف ناخن توسط سوهان از بین می روند و توسط مواد مخصوص و پولیش براق می گردند، جالب اینجاست که بدانید شما با مانیکور به رشد، زیبایی و بزرگی صدف ناخن خود نیز کمک می کنید و در نهایت ناخن هایی تمیز و فوق العاده زیبا خواهید داشت حال تصمیم با شماست.

راهنمای کامل استفاده از ست مانیکور در منزل :
 
مرحله اول دستها را خیلی خوب بشوویید و با ضد عفونی کننده تمیز کنید
 
مرحله دوم از استون استفاده نکنید به هیچ عنوان چون یک لایه از ناخن شمارا از بین می‌برد سعی کنید از پد‌های پاک کننده استفاده کنید.
 
مرحله سوم ناخن‌ها را با سوهان ناخن به شکل مورد دلخواه مشتری سوهان زده و روی کیوتیکل‌ها که گوشتهای اضافه دور ناخن میباشد را مواد از بین برنده کیوتیکل بزنید. دست‌ها را داخل اب ولرم بگزارید تا خیس بخورند. اگر مواد شوینده و نرم کننده دست دارید کمی‌داخل اب بریزید. این کمک میکند تا دست نرم شده و راحت تر بتوان بکار را انجام داد.
روش مانیکورکردن ناخن ها در خانه
 
مرحله چهارم با پوشر‌های ناخن که میتواند چوبی یا اهنی باشد گوشتهای اضافه ناخن را که حالا حالت نرم شدگی دارند را عقب بدهید.
 
مرحله پنجم دست را دوباره داخل آب ولرم کنیدبرای تمیز کردن زیر ناخن یک تکه لیمو یا گریپ فروت بگذارید
 
مرحله ششم مواد پیلینگ دست یا (روغن بادام یا زیتون) را دایره وار روی دست بمالید و با پنبه آن را تمیز کنید.دست را خشک کنید و ماسک دست(کرمهای تقویت ومرطوب کننده) را روی دست بزنید.
 
مرحله هفتم حوله بخار گرم داده شده را دور دست بپیچید و بگزارید برای ۵ دقیقه بماند؛(یا میتوانید به جای حوله دستها را داخل کیسه فریزر نگهدارید برای ۵ دقیقه ) با اسپانج یا حوله دست را تمیز کنید و می‌توانید ماسک را با ماساژ هم به خورد دست و پوست دهید.
مرحله هشتم دست را تا ارنج با کرم ماساژ دست ماساژ دهید . شما میتوانید از کرم‌های زد چروک دست استفاده کنید.
 
مرحله نهم با باف‌های سه طرفه ناخن را باف بزنید. این کار مزایای زیادی برای ناخن دارد. مخصوصا اگر فرد گردش خونی خوبی نداشته باشد. با این کار شما ناخن و خون رسانهای دست را تحریک میکنید تا مواد غذایی بیشتری به این منطقه از دست بیاورد. باعث رشد بهتر و قوی تر شدن ناخن میشود. مواظب باشید بیشتر از انچه میخواهید و لازم هست باف نزنید که ممکن هست یک لایه از ناخن را بردارید و ناخن را نازک کنید. شما نیاز دارید ماهی یک دفعه فقط باف کنید.
 
مرحله دهم base coat که اولین لایه زده شده روی ناخن است را روی ناخن بزنید. این معمولا میتواند لاک‌های تقویت کننده باشد یا یک سری مواد سفت کننده ناخن باشد. این لایه برای این استفاده میشود که اولا لاک به مدت بیشتری میماند دوما ناخن به مرور زمان رنگ نمیگیرد. از روغن‌های کوتیکل برای نرم کردن و درمان کردن گوشتهای اضافه ناخن استفاده کنید؛روغن کوتیکلهای دور انگشتان را با ارامی ماساژ بدهید .لاک انتخابی را روی ناخن یک تا دو لایه بزنید و سپس از top coat که باز بیرنگ میباشد و جلا و شفافیت خاصی به ناخن میدهد استفاده کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.