ممنوعیت VPN در روسیه

5
دسته بندی : گزارش ویژه
شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 1325 بار

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانون ممنوعیت استفاده از وی پی ان را امضا کرد.

ممنوعیت VPN در روسیه

وی پی ان VPN شبکه خصوصی مجازی است که اطلاعات آن از طریق شبکه بزرگتر یعنی اینترنت جابجا می شود اما ردیابی آن دشوار بوده و با الگوریتم های خاص و رمزنگاری شده انجام می شود که باعث می شود این ارتباط اختصاصی باشد. شبکهٔ خصوصی مجازی به طور عمده برای ایجاد ارتباط بین شعبه‌های مختلف شرکت‌ها یا فعالیت از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد البنه این مورد به مرور زمان تبدیل به ارتباطی امن برای خرابکاران نیز شد.

بطور کلی استفاده از وی پی ان سرعت بالایی را در اختیار شما قرار داده و نیز استتار کننده عالی می باشد. یک وی‌پی‌ان شبکه‌ای اختصاصی است که از یک شبکه برای ارتباط با شبکه‌ای دیگر از راه دور و ارتباط کاربران با شبکهٔ سازمان خود استفاده می‌نماید. این نوع شبکه‌ها بجای استفاده از خطوط واقعی نظیر خطوط Leased، از یک ارتباط مجازی به اینترنت برای ایجاد شبکه اختصاصی استفاده می‌کنند.

ممنوعیت VPN در روسیه

در حال حاضر در حدود ۸۶ هزار وب سایت در روسیه فیلتر هستند که بیشتر آنان درباره فروش مواد مخدر، خودکشی، کازینو آنلاین، ساخت و تهیه مواد منفجره و پورنوگرافی کودکان است.

به گفته الکسی والین، معاون وزیر ارتباطات روسیه اجرای این قانون شمار استفاده کنندگان از فیلتر شکن را کاهش می‌دهد، هرچند که این مشکل را به طور کامل برطرف نمی‌کند.

براساس آمار موجود بین 7 تا 10 درصد از کاربران اینترنتی روسیه از فیلترشکن استفاده می کنند.

همچنین در این قانون تمهیدات لازم برای شرکتهایی که از VPN وی پی ان های قانونی برای حفظ اطلاعات خود و تراکنش های مالی امن استفاده می کنند، در نظر گرفته شده است.

اپراتورهای اینترنتی موظف اند تا لینک دسترسی به سایت های غیرمجاز را در نرم‌افزاری فیلترشکن مسدود کنند.

متخلفان از این قانون تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.