امنیت قفل تشخیص چهره آیفون 10

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 3445 بار

آیفون 10 یکی از جنجالی ترین مدل های گوشی اپل که بجای قفل حس گر اثر انگشت با اسکن چهره شما ایمن می شود حرف و حدیث های بسیاری دارد.

امنیت قفل تشخیص چهره آیفون 10

امنیت قفل تشخیص چهره آیفون 10 سوالی است که همه دوست داران این گوشی هوشمند دارند.

اپل طی ادعاهای خود می گوید ضریب خطای سیستم تشخیص چهره اش در حد صفر است، ولی اگر تعدادی از نوابغ امنیتی را با مقداری زمان وارد این بحث کنیم، موضوع کمی پیچیده‌ می‌شود.

یک شرکت امنیتی در ویتنام اعلام کرده است که قفل چهره‌ی آیفون 10 Face ID را با استفاده از یک ماسک سیلیکونی، قاب چاپی سه‌بعدی و تصاویر دو بعدی چشم‌ها و دهان، شکسته است. این فرآیند ساده نیست، ولی نشان می‌دهد آیفون 10 از لحاظ فنی شکست خورده است.

امنیت قفل تشخیص چهره آیفون 10

این سیستم کار خود را با یک فریم چاپی سه‌بعدی که توپوگرافی زمینه‌ی چهره را می‌کشد شروع می‌کند. بزرگترین نوآوری Face ID اسکن سه‌بعدی چهره‌ی کاربر است که آن را از سایر سیستم‌های تشخیص چهره که از تصویر دوبعدی استفاده می‌کنند مجزا می‌کند. پژوهشگران لایه‌ی سیلیکون مشابه پوست، مناطق "پردازش ویژه" در امتداد پیشانی و تصاویر دوبعدی از دهان و چشمان سوژه را به فریم سه‌بعدی اضافه کردند.

ویدئویی که این شرکت امنیتی منتشر کرده است، نشان می‌دهد این ماسک می‌تواند قفل آیفون 10 را بدون اینکه روی صورت شخصی گذاشته شود، باز کند. 

از آنجا که این روش به تجهیزات و پژوهش نیاز دارد، خطری برای کاربراد عادی محسوب نمی‌شود؛ اما برای نیروهای پلیس کاربردی خواهد بود. به عنوان مثال، اگر نیروهای پلیس مجوزهای بازرسی ویژه‌ای داشته باشند، می‌توانند چهره‌ی مظنون را به صورت مخفیانه اسکن کنند، ماسک آن را بسازند و سپس او را به صورت ناگهانی دستگیر کنند. کاربران می‌توانند با پنج بار فشردن دکمه‌ی قفل، سیستم تشخیص چهره را غیر فعال کنند. اما به صورت فرضی، می‌توان آیفون 10 مظنون را دزدید و پیش از غیرفعال شدن فیس آی‌دی، قفل آن را با ماسک سیلیکونی گشود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.