دلایل چربی شکم چیست؟

0
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : 1536 بار

چربی تجمع یافته در ناحیه شکم سبب می شود که بدن از فرم طبیعی خود خارج شود و اگر بدن شما حالت سیبی شکل پیدا کرده باید به دلایل آن توجه کنید.

دلایل چربی شکم چیست؟

هیکل سیبی شکل: اگر ھیکل سیبی شکل، در خانواده شما زیاد دیده می‌شود، باید فعالیت ورزشی خود را بیشتر کرده و انرژی دریافتی روزانه را محدودتر کنید.
تغییرات هورمونی: حول و حوش زمان یائسگی، حتی زنانی ھم که قبلاً ھیکل گلابی شکل داشتند و بیشتر چربی در ناحیه ران و باسن آنها تجمع پیدا می‌کرد، کم کم متوجه افزایش تجمع چربی در شکم خود می‌شوند. کاھش ھورمون استروژن، به علاوه کاھش متابولیسم که به طور طبیعی با بالا رفتن سن اتفاق می افتد، از عوامل بروز این اتفاق ھستند. اگر ورزش قدرتی انجام بدھید و عضله بیشتری بسازید و ھسته بدن راقوی کنید، از بروز این تغییرات ناخوشایند، جلوگیری خواھید کرد.

دلایل چربی شکم چیست؟
ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک: بالا بودن تستوسترون باعث سیبی شکل شدن ھیکل زنان و اضافه وزن در ناحیه شکم می‌شود.
کم خوابی: کم خوابی و خواب بیش از حد شبانه هر دو، منجر به چاقی شکمی می‌شوند. وقتی که کم خواب ھستیم، دچار کمبود انرژی می‌شویم و بدن متابولیسم را انقدر پایین می‌آورد تا انرژی کمی که برایمان باقی مانده است، ھدر نرود.
استرس: وقتی که تحت فشار قرار می‌گیریم، بدن ما شروع به ترشح مقدار زیادی کورتیزول می‌کند. این ھورمون، باعث می‌شود که چشم و دل ما به دنبال غذاھای چرب و شیرین باشد. ھمچنین، شیمی بدن را تغییر داده و بدن انرژی کمتری می‌سوزاند و در عوض انرژی را به شکل چربی در بدن ذخیره می‌کند.

منبع سلامانه

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.