سیم کارت های چند شماره ای

0
دسته بندی : موبایل
جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۰۳ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2320 بار

سیم‌کارت چند شماره‌ای که دو سال پیش معرفی شد، ظاهرا به دلیل نگرانی‌های رگولاتوری درباره‌ی امنیت، فعلا راهی بازار نخواهد شد.
 

سیم کارت های چند شماره ای

به گزارش جام‌جم آنلاین از معرفی سیم‌کارت‌ چند شماره‌ای تقریبا دو سالی می‌گذرد، اما هرگز به دست مردم نرسیدند. معاون بازاریابی اپراتور دوم در این باره می‌گوید: «در ارائه یک سرویس علاوه بر بعد اقتصادی، ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و امنیتی بررسی می‌شود و مد نظر قرار می‌گیرد که با توجه به این مسائل، رگولاتوری درباره این سرویس نگرانی‌هایی دارد.»

بر اساس گزارش باقر صمدی، این نوع سیم‌کارت‌ از نظر فنی آماده است؛ اما با مشکلات مقرراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مواجه شده است.

سیم کارت های چند شماره ای

سیم‌کارت چند شماره‌ای به‌عنوان راهکاری برای نیاز به گوشی‌های چندسیم‌کارته،‌ در نمایشگاه تلکام دو سال پیش توسط اپراتور دوم تلفن همراه ارائه شد.

این طرح به دو شکل شماره مجازی و شماره حقیقی است که در روش شماره حقیقی چند سیم‌کارت به یک سیم کارت متصل می‌شوند و مشترک می‌تواند چندین شماره را روی گوشی تک‌سیم‌کارته استفاده کند.

در روش شماره مجازی، مشترک سیم‌کارت فیزیکی را از اپراتور تحویل نمی‌گیرد و با خرید چند شماره، آن‌ها را روی یک سیم‌کارت و یک گوشی تک‌سیم‌کارت استفاده می‌کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.