نوآوری های سال 2017 از نگاه مجله تایمز

0
دسته بندی : تکنولوژی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1100 بار

همانطور که میدانید سال 2017 سالی بود که بسیاری از تکنولوژی و فناوری های جدید روی کار آمدند و باید گفت که قطع به یقین تعداد این نوآوری ها کم نیست، در این بخش به معرفی و بررسی تعدادی از این فناوری ها میپردازیم.

نوآوری های سال 2017 از نگاه مجله تایمز

از جالب ترین نوآوری های سال 2017 میتوان به هدست واقعیت مجازی اشاره کرد. اگرچه که باید گفت این هدست در واقع یک فناوری پیش پا افتاده است. البته باید در نظر داشت که همین فناوری پیش پا افتاده آینده ای جنجال برانگیز خواهد داشت. در حال حاظر هدست های واقعیت مجازی به صورت ایده آل تکمیل نشده اند. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که حتی بهترین هدست های واقعیت مجازی نیاز به یک ابزار اضافی مانند گوشی دارند که بتوانند با استفاده از این ابزار کار کنند. اما این موضوع در مورد هدست آکیولس گو فیسبوک صدق نمی‌کند. این هدست ۱۹۹ دلاری یک کامپیوتر پوشیدنی است که کاملا مستقل و بی‌نیاز از هیچ دستگاه دیگری عمل می‌کند. (شرکت‌های اچ‌تی‌سی و لنوو نیز در حال کار روی دستگاه‌های مشابهی هستند.).

نوآوری های سال 2017 از نگاه مجله تایمز

یکی دیگر از ابزارهایی که در سال 2017 محبوبیت زیادی پیدا کرد، اسپینر بود، این دستگاه به اصطلاح بی دردسر هم اکنون بزرگترین عامل هواس پرتی در کالج های آمریکایی محسوب میشود! برخی از تولیدکنندگان ادعاهایی سطحی مبنی بر فواید درمانی اسپینرها مطرح کرده‌اند و این محصول را برای اختلال کم‌توجهی، اختلال کم‌توجهی – بیش فعالی، نگرانی و تشویش و اوتیسم ایده‌آل دانستند. با این حال، هیچ مدرک علمی قاطعی برای اثبات این مدعا وجود ندارد.

فناوری بعدی که در سال 2017 محبوبیت فوق العاده ای کسب کرد، نینتدو سویچ بود. کنوسلی که در هر مکان و زمانی میتوان از آن استفاده کرد. نکته ی جالبتر این است که این دستگاه در واقع یک تبلت قابل حمل است که برای کاربر امکان بازی را در هرجایی حتی هنگام راه رفتن فراهم میکند. حتی اگر گیمرها دوست نداشته باشند که بازی را درون تبلت اجرا کنند میتوانند کنسول را درون یک داک قرار داده و بازی را درون خانه و با استفاده از یک کنسول بی نظیر از سر گیرند. همین مسئله باعث شده تا گیمرها از این کنسول استقبال کنند. قابل توجه است که این کنسول از زمان عرضه اش به بازار چیزی در حدود 7.63 میلیون دستگاه فروش داشته است.

نوآوری های سال 2017 از نگاه مجله تایمز

محبوبیت پهبادها در طی این چند سال افزایش چشمگیری داشته است و چه بهتر اگر بتوان به این پهبادهای دوسداشتنی قابلیت های منحصر به فردی چون گرفتن عکس اضافه کرد. معرفی میکنیم، دی جی آر اسپارک، پهپادی که قابلیت سلفی گرفتن از شما را دارد. این پهباد در ثبت تصاویر و ویدئوها و گرفتن سلفی‌های پهپادی به افراد کمک می‌کند. عملکرد این پهباد به منظور انجام بهتر وظایفش به وسیله‌ی تشخیص دستورات حرکتی بهبود یافته است؛ بدین مفهوم که با تکان دادن دست خود می‌توانید آن را کنترل کنید. این هواپیمای کوچک بدون سرنشین قیمت پایینی (۴۹۹ دلار) دارد؛ اما حداکثر زمان پرواز آن تنها ۱۶ دقیقه است که در مقایسه با مدل‌های پیشرفته زمان پرواز کوتاه‌تری به حساب می‌آید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.