اپل استارت آپ VRvana را خرید

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 782 بار

اگر شما نیز یکی از طرفداران هدست های واقعیت مجازی هستید باید بدانید که شرکت اپل توانست VRvana را که یک اتارت آپ قدرتمند بود به تصاحب خود در آورد.

اپل استارت آپ VRvana را خرید

به گزارش یکسری منابع موثق، اپل توانسته است VRvana را به تصاحب خود در آورد. این استارت آپ با استفاده از سرمایه گذاری جمعی، هدستی با نام Totem تولید کرده است که این هدست تلفیقی از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. برخلاف هدست های دیگری که هم اکنون با یکدیگر رقابت میکنند، توتم توتم تلفیقی یکپارچه بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را وعده می‌دهد. این هدست می‌تواند تصاویری کاملا شفاف را روی نمایشگر اولد خود نمایش دهد و از این طریق حرکتی نرم از واقعیت افزوده به واقعیت مجازی را فراهم کند. همچنین، توتم موفق شده است تأخیر موجود در هدست‌های واقعیت ترکیبی مبتنی بر دوربین را تقریبا حذف کند و به گفته‌ی مدیر این استارتاپ، برتراند نپو، آن را به سه میلی‌ثانیه کاهش دهد.

اپل استارت آپ VRvana را خرید

با این وجود، باید این احتمالات را در نظر گرفت که اپل با به کارگیری چنین فناوری، هدست واقعیت افزوده 2020 را که قبلا نیز شایعاتی در رابطه با آن بود را بسازد. باید توجه داشته باشید که این استارت آپ هر نتیجه ای که بدهد تنها بخش کوچکی از پازل بزرگ اپل خواهد بود. کمپانی اپل همیشه به دنبال ایده هایی است تا بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد. توجه داشته باشید که اپل به‌تازگی SensoMotoric Instruments را نیز خریداری کرد. این شرکت در حوزه‌ی ردیابی چشمی هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده تخصص دارد و سال‌ها است که نیاز شرکت‌های تولیدکننده‌ی این هدست‌ها در این خصوص را تأمین می‌کند. در نتیجه‌ی اقدامات فوق، اگر اپل سرانجام هدستی ارائه کند، احتمالا محصول نهایی کمتر شباهتی به آنچه تاکنون دیده‌ایم خواهد داشت.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.