چرا باید وبکم لپ تاپ را بپوشانیم؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 789 بار

این روزها بشر به حریم خصوصی خود بسیار اهمیت میدهد چرا که اکثر افراد ترجیح میدهند تا حریم خود را حفظ کنند. اگر دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که بسیاری از افراد وبکم خود را میپوشانند. ممکن است تا به حال آنها را وسواسی خوانده باشید اما دنیای تکنولوژی میگوید که در حال حاضر این کار هوشمندانه ترین راه برای حفاظت از حریم شخصی خود است.

چرا باید وبکم لپ تاپ را بپوشانیم؟

در طی چند سال اخیر انواع بدافزارهای مختلف در فضای مجازی پخش شده است و میتوان گفت که این بدافزارها به راحتی در دسترس عموم نیز قرار گرفته است و معمولا از آنها برای جاسوسی استفاده میشود. باید توجه داشته باشید که بهره مندی از این بدافزارها نیاز به تخصص و دانش خاصی ندارد و بارها دیده شده که هکرهای مبتدی نیز از این بدافزارها برای جاسوسی و دسترسی به دوربین های خانگی و یا امنیتی استفاده کرده اند.

در سال 2016 تصویری از چهره خندان زاک منتشر شد که دستیابی به 500 میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام را جشن می گرفت، اما ظرف مدت کوتاهی توجه همه رسانه ها به مک بوک پشت سرش جلب شد که نوار چسبی روی وبکم آن نصب شده بوداین تصویر به خوبی نشان داد زاکربرگ امنیت سایبری خود را کاملاً جدی می گیرد که موضوع عجیبی هم نیست؛ او به عنوان یه چهره مطرح و میلیاردر سرشناس دائماً در معرض تهدیدات امنیتی قرار دارد، اما این خطر بالقوه را به همه ما گوشزد می کند.

چرا باید وبکم لپ تاپ را بپوشانیم؟

اگر آقای زاکربرگ را حساس مینامید باید گفت که حتی اف بی آی آمریکا نیز بر روی این مسئله تاکید بسیاری دارد.جیمز کومی (James Comey) رئیس وقت پلیس فدرال آمریکا پوشاندن وبکم لپ تاپ را منطقی ترین اقدام ممکن برای حفظ امنیت و حریم خصوصی نامید. نکته جالبی که باید بدانید این است که هیچکس در خانه اش لباس رسمی به تن ندارد و همه ما ترجیح میدهیم تا لباس راحت بر تن کنیم، این موضوع زمانی ترسناک میشود که یک جاسوس سایبری از ان سوی وبکم لپ تاپ شما در حال دید زدن شما است! حال خودتان قضاوت کنید آیا پوشاندن وبکم کار منطقی به حساب می آید؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.