آیا تلگرام فیلتر میشود؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1039 بار

چندیست که شایعاتی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام در فضای مجازی به چشم میخورد، اما آیا تلگرام فیلتر میشود؟

آیا تلگرام فیلتر میشود؟

تلگرام

این روزها تلگرام جز پیام رسانهای محبوب در ایران است که چند میلیون کاربر ایرانی از آن استفاده می کنند. آیا تلگرام فیلتر میشود؟ این پرسشی است که ذهن همه کاربران این اپلیکیشن را درگیر کرده و اخبار ضد و نقیضی از گوشه و کنار شنیده می شود. 

پیام رسان های داخلی

امیرخوراکیان، معاون محتوای مرکز فضای مجازی میگوید که هم اکنون حمایت از شبکه های پیام رسان واقعی در اولویت است.

خوراکیان در حاشیه نشست خبری نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال بسیج گفت: آنچه که در شرایط فعلی مهم است فراتر از بسته بودن یا باز بودن تمام و کمال پیام رسان‌ها است و آنچه که اهمیت بیشتری دارد تبیین ابعاد حضور در پیام رسان‌های گوناگون است.

خوراکیان افزود: «مردم باید از پیام رسان‌هایی که استفاده می‌کنند، اطمینان داشته باشند که در هر عرصه‌ای صلاحیت استفاده درست از آن پیام رسان وجود داشته باشد.»

البته توجه داشته باشید که مسئولان از شبکه اجتماعی خاصی اسم نبرده اند اما همانطور که میانید تلگرام این روزها زیر ذره بین مسئولین قرار داشته است. وی همچنین افززو که در نتیجه هر شبکه اجتماعی صرف نظر از با یا بسته بودن آن، قبل از استفاده باید به طور درست فرهنگ سازی شود.

آیا تلگرام فیلتر میشود؟

خوراکیان گفت: «به‌طور طبیعی تصمیم‌گیری در حوزه کلان کشور هم متناسب با این صلاحیت‌ها به شمار می‌رود، ممکن است این سیاست گذاری اتفاق بیفتد که در برخی از حوزه‌ها در پیام رسان امکان استفاده فراهم باشد و در برخی از حوزه فراهم نباشد.»

آقای خوراکیان افزود: حمایت از پیام رسان‌های داخلی اهمیت زیادی دارد به طوری که مردم بتوانند با حضور در این پیام رسان‌ها در چارچوب ضوابط استفاده درستی را داشته باشند.

نظر شما چیست؟ آیا تلگرام فیلتر میشود؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.