عادات اشتباه پس از ورزش

0
دسته بندی : ورزشی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 695 بار

این روزها اکثر افراد برای حفظ و سلامتی و تناسب اندام فعالیت های مختلفی را در ورزش های مختلف دارند. اما همانطور که میدانید در ورزش کردن باید یکسری نکات را رعایت کرد تا به بدنتان صدمه وارد نشود.

عادات اشتباه پس از ورزش

یکی از اشتباهاتی که ورزشکاران انجام میدهند صرف نظر ازسرد کردن بدن است، به یاد داشته باشید که بدن شما نیازمند رسیدن به دمای عادی و حرکات کششی است که این حرکات باعث میشوند تا عضلاتتان بهتر و راحتتر رشد کنند.

یکی دیگر از این اشتباهات، باقی ماندن در لباس خیس است، توجه داشته باشید که بدن شما پس از تمرین احتیاج به هوا خواهد داشت که این هوا را از طریق منافذ پوست جدذب میکند واگر شما لباس تمرینتان را در نیاورید چنین امری برای بدن امکان پذیر نخواهد بود.

عادات اشتباه پس از ورزش

عضلات پروتئین هستند. اگر می‌خواهید درشت‌تر شوید و عضلات قدرتمندتری داشته باشید، باید پروتئین بیشتری بخورید. مگر نه؟ شاید هم نه! ورزشکاران معمولا در تلاشند که حجم به دست بیاورند و برای این در طول روز مقدار زیادی پروتئین مصرف می‌کنند و گاهی وعده غذایی بعدی آنها از آخرین وعده‌ای که قبل از ورزش خورده‌اند فاصله‌ای ندارد و این میتواند بزرگترین اشتباه یک ورزشکار باشد.

این یکی دیگر از عادت‌های بد با عواقب شدید است، مگر اینکه عاشق قارچ یا زگیل پا باشید! خدا می‌داند روی زمین مرطوب باشگاه دیگر چه چیزهایی پیدا می‌شود. خاک، عرق، میکروب و حتی ادرار و خیلی چیزهای دیگر. پس سعی کنید در باشگاه و حمام دمپایی بپوشید. بعد از اینکه دوش گرفتید حتما پای خود را با یک حوله تمیز خشک کنید، حتی بین انگشت‌هایتان را. موقع تعویض لباس، یک حوله‌ی تمیز روی زمین پهن کنید و هنگام لباس پوشیدن روی آن بایستید. شما نمی‌توانید به همه‌چیز فائق بیایید ولی حداقل می‌توانید پای خود را تمیز نگه دارید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.