راههای رونق کسب و کار بدون سرمایه کدام است؟

0
دسته بندی : اجتماعی
شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 1031 بار

راه انداختن یک کسب و کار در نگاه اول شاید به ظاهر ساده باشد اما راههای رسیدن به موفقیت در آن بسیار دشوار می باشد.

راههای رونق کسب و کار بدون سرمایه کدام است؟

شاید عده ای گمان کنند تنها راه برای داشتن یک کسب و کار موفق داشتن سرمایه است این در حالیست که سرمایه تنها نقش بسیار کوچکی را در این راه بازی می کند.

آیا تا به حال فردی را دیده‌اید که ادعای داشتن ایده‌ای بسیار پر‌ارزش دارد ولی تا به‌حال هیچ اقدام عملی برای ساختن آن نکرده است؟ یا افرادی که به دلایل مختلف و مشکلات روزمره از عملی کردن ایده‌های خود دست کشیده‌اند؟ اگر چنین فردی در گروه شما است، به هیچ وجه اجازه ندهید عقاید آن فرد شما را از رسیدن به آرزوهایتان دور کند. اگر خودتان چنین ویژگی دارید، پس زمان آن رسیده است که دست به عمل بزنید. بهانه‌ها، تنها موانعی هستند که افراد به دلیل نداشتن تلاش کافی می‌تراشند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنند نداشتن پول یا سرمایه مشکلی جدی است، پس وقت آن رسیده که تفکر خود را تغییر دهید. اگر می‌خواهید یک‌شبه به پول برسید، نکته‌ای که در ادامه خواهد آمد، برای شما مفید نخواهد بود؛ در عوض نکته‌ای است که شما را از آوردن بهانه جلوگیری می‌کند.

راههای رونق کسب و کار بدون سرمایه کدام است؟

بدیهی است که شما نمی‌توانید به حرف‌هایی که اطرافیانتان مبنی بر خرید کالای‌ شما یا حمایت از تجارت شما می‌زنند، تکیه کنید و کسب‌و‌کار خود را شروع کنید. به یاد داشته باشید که تجارت به مثابه فرزند شما است و غذای این فرزند برای زنده ماندن و رشد، فقط پول است. اگر این گونه است؛ چرا از همان ابتدا کسب‌و‌کار خود را بدون سرمایه اولیه راه می‌اندازید؟

زمانی که سرمایه‌ای برای استخدام دیگران ندارید، باید تبدیل به فردی شوید که تمام وقت در حال یادگیری است تا بتوانید ایده‌ی خود‌ را به واقعیت تبدیل کنید. صرف نظر از وضعیت خوب یا بد صنعت، یادگیری بازاریابی، فروش و شبکه‌سازی می‌تواند شروعی خوب باشد. بدون این مرحله، شما نمی‌توانید بفهمید که آیا ایده‌ی شما واقعا غیر عملی است یا اینکه به اندازه‌ی کافی یاد نگرفته‌اید.

در مورد چیزی که انجام می‌دهید، هر نکته‌ای را یاد بگیرید و سؤال‌ها، جواب‌ها و تمام مشکلات در آن زمینه را موشکافی کنید. با مشتریان صحبت کنید و ایده‌ی خود را با دیگران مطرح کنید تا بتوانید تمام جوانب کار را بفهمید.

یکی از مهم‌ترین فواید نساختن کامل ایده‌تان، این است که می‌توانید در قسمت‌های مورد نظر تغییر لازم را بدهید. برای مثال، زمانی که شما در حال بررسی طرح خود هستید، می‌توانید افراد زیادی را در صنعت مد نظر بیابید که انتظار موارد زیادی را از کالای شما دارند و این درحالی است که شما آن‌ها را لحاظ نکرده بودید. به مشتریان خود گوش دهید و چیزی را به آن‌ها بدهید که به آن نیاز دارند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.