بهبود رتبه سایت با 7 روش ساده

0
دسته بندی : علمی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 963 بار

داشتن یک رتبه بندی خوب و قابل توجه برای یک سایت از عناصر مهمی است که باید به آن توجه شود.

عوامل موثر در بهبود رتبه سایت

گوگل سال هاست از طریق وبسایت الگزا به رتبه بندی سایت های مختلف در کل دنیا می پردازد اما تاکنون عوامل موثر در بهبود رتبه سایت ها را به صراحت بیان نکرده است.

این وظیفه خود توسعه دهندگان سایت هاست که با آزمون و خطا عوامل مختلف را بررسی و از آن ها استفاده کنند.

زمانی که صحبت از عوامل موثر در رتبه‌بندی نتیجه‌ی جستجو به میان می‌آید سه فاکتور اصلی محتوا، ساختار و لینک‌ها در ذهن متخصصان تداعی می‌شود:

محتوا: حجم، کیفیت و مرتبط بودن محتوا تأثیر فوق‌العاده زیادی روی رتبه‌بندی وبسایت می‌گذارد. تولید محتوای بیشتر و باکیفیت‌تر می‌تواند اعتبار شما را افزایش دهد. همچنین میزان مرتبط بودن وبسایت با کلمات کلید اصلی را نیز افزایش می‌دهد.

ساختار: ساختار کلی وبسایت، قابلیت شناسایی آن توسط موتورهای جستجو و عوامل فنی، نقش بسیار مهمی در رتبه‌بندی وبسایت دارند.

لینک‌ها: کمیت و کیفیت وبسایت‌هایی که به وبسایت شما لینک می‌دهند، تأثیر زیادی روی نفوذ آن می‌گذارند و درنهایت نقش پررنگی را در رتبه‌بندی وبسایت برای نتیجه‌ی عبارت جستجو شده بازی می‌کنند.

از دیگر عوامل موثر در این رتبه بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قدمت دامنه: گوگل اعلام کرده است سن دامنه یک وبسایت برروی جستجوی آن تاثیر خواهد گذاشت. مطمئنا سن دامنه چیزی نیست که بتوانید مانند محتوا یا ساختار مستقیما تحت کنترل داشته باشید. در عوض برای رسیدن به موفقیت باید برای طولانی مدت به دامنه‌ی خود پایبند باشید.

عوامل موثر در بهبود رتبه سایت

شبکه های اجتماعی: با توجه به رشد چشمگیر شبکه های اجتماعی نمی توان تاثیر آن ها را برروی افزایش بازدید و رنکینگ یک سایت فراموش کرد. شبکه های اجتماعی از جمله مواردی هستند که هیچ تاثیری بر روی سئو مطالب نمی گذارند اما اما مطالعات نشان داده‌اند که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی را در رتبه‌بندی ایفا می‌کنند. این عامل در مقایسه با کیفیت محتوا از ارزش پایین‌تری برخوردار است اما نباید نادیده گرفته شود. اولویت و تمرکز اصلی خود را روی تولید محتوای با کیفیت بگذارید اما از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید.

به روز رسانی: فعالیت مداوم سایت شما نشان از توجه شما به آن است با به اشتراک گذاری پست های جدید، گوگل نیز از فعالیت شما مطلع می شود. گوگل از سال ۲۰۱۰ به بعد به محتواهای جدید اهمیت بیشتری می‌دهد. اگر به پست‌های قبلی مراجعه کنید و بخشی از محتوا را به روز رسانی کنید، احتمال دیده شدن آن در نتیجه‌ی جستجو را بالا می‌برید. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که هرقدر حجم محتوایی که به‌روز‌رسانی می‌شود بیشتر باشد، از نظر موتورهای جستجو بهتر است. بنابراین بازنویسی کردن کل مطلب ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد. پس اگر قصد دارید بخشی از محتوای وبسایت را به‌روزرسانی کنید این نکته را در ذهن داشته باشید.

لینک دهی: از جمله موارد بسیار مهم در رتبه بندی سایت شما لینک دهی های داخلی و به خصوص خارجی است. همان‌طور که می‌دانید لینک‌های داخلی رتبه‌بندی را عمیقا تحت تأثیر قرار می‌دهند. اما شاید ندانید لینک‌هایی که به وبسایت‌های دیگر می‌دهید نیز روی رتبه‌بندی اثر می‌گذارند. گوگل به منابع و لینک‌هایی که در مقالات خود می‌دهید نگاه می‌کند و اعتبار آن‌ها را ارزیابی می‌کند. به‌عنوان مثال اگر به وبسایت‌های باکیفیت و مهم لینک دهید، ارزش و اعتباری بیشتری کسب می‌کنید تا زمانی که به وبسایت‌های کم اهمیت و حاوی مطالب اسپم لینک دهید.

از دیگر عوامل مهم در یک رتبه بندی مناسب میزان کاربران جدید و قدیم شماست، قطعا ورود کاربران جدید نشان از پیشرفت شماست اما ورود مجدد کاربران قدیمی نشان دهنده موفقیت شما در اعتماد سازی و برندینگ است.

زمان ماندگاری یک کاربر dwell time در سایت شما نیز بسیار اهمیت دارد بدین معنا که شما توانسته اید نیاز یک کاربر را رفع کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.