مایکروسافت گوشی منعطف می سازد

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : 1426 بار

این روزها اخبار بسیاری از ساخت گوشی های منعطف توسط کمپانی های معروف دنیا از گوشه و کنار به گوش میخورد این بار مایکروسافت گوشی منعطف می سازد.

مایکروسافت گوشی منعطف می سازد

مدت زمانی است از کناره گیری مایکروسافت از عرصه تولید گوشی های هوشمند می گذرد.

درواقع مایکروسافت تصمیم گرفت تمرکز خود را روی بخش نرم‌افزار بگذارد و ویندوز ۱۰ را برای تمام پلتفرم‌ها عرضه کند؛ اما تولید ویندوزفون را به سازندگان دیگر بسپارد. لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس‌ال آخرین ویندوزفون‌های رده‌بالای ردموندی‌ها بودند که به بازار عرضه شدند.

بر اساس شایعات موجود گوشی مورد بحث از نوع کتابی یا تاشو است؛ در نتیجه این دستگاه قابلیت این را دارد که به تبلت تبدیل شود. حالت باز این گوشی چیزی شبیه به گوشی زدتی‌ای اکسون M که اخیرا معرفی شد خواهد بود. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که همچنان شایعاتی در مورد این گوشی وجود دارد این است که همواره پتنت‌های جدیدی از مایکروسافت منتشر می‌شود که شائبه‌ی وجود گوشی کتابی را تقویت می‌کند.

مایکروسافت گوشی منعطف می سازد

بر اساس شایعاتی که از این گوشی به بیرون درز کرده است لنز دوربین در یک نیمه‌ی گوشی و ماژول ثبت تصویر در نیمه‌ی دیگر قرار گرفته است که در زمان بسته شدن دستگاه به وسیله‌ی اتصال مغناطیسی به هم متصل می‌شوند و دستگاه از حالت تبلت به حالت گوشی در می‌آید.

همچنین فراخوان مایکروسافت برای جذب کسی که در زمینه‌ی تراشه‌های کوالکام و اینتل مهارت داشته باشد، نشانه‌ی دیگری است از اینکه این شرکت قصد دارد گوشی جدیدی ارائه کند. احتمال می‌رود گوشی مورد بحث به اندرومدا (Andromeda)، سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ مخصوص گوشی‌ها که از ARM هم پشتیبانی می‌کند مجهز باشد و بتواند نرم‌افزارهای ویندوز دسکتاپ را نیز اجرا کند.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم این ابر گوشی هوشمند جهان چه مشخصات فنی را خواهد داشت و انتظارات را تا چه میزان مرتفع خواهد کرد؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.