بسته های قدیمی اینترنت منسوخ می شود

0
دسته بندی : تکنولوژی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 885 بار

بر اساس مصوبه‌ی جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، فروش بسته های اینترنت قدیمی منسوخ می شود.

بسته های اینترنت قدیمی منسوخ می شود

مدتی است که شاهد اخبار متنوعی در زمینه تغییر نوع سرویس های اینترنت ثابت هستیم چگونگی کارکرد این بسته های جدید تا پیاده سازی آن ها بحث داغ محافل است.

مقررات جدید وضع شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنای فروش اینترنت غیر حجمی خطوط ثابت را بر اساس سرعت به جای حجم دانلود وضع کرده است که بر اساس آن، از دهم آذرماه امسال، ارائه‌کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت از طریق فناوری‌های سیمی (ADSL و فیبر) ملزم به تنظیم جداول تعرفه‌ای جدید بر مبنای سرعت اتصال و به‌صورت غیر حجمی و با در نظر گرفتن سقف مصرف منصفانه شدند.

مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات فروش بسته های اینترنت قدیمی را منع کرده است و بر این اساس اپراتورها باید با تعریف بسته‌های جدید، مدل تعرفه‌گذاری این مصوبه را در بسته‌های خود لحاظ کنند؛ البته قراردادهای قدیمی مشترکان اپراتورها همچنان پابرجا خواهد بود و اپراتور مجاز است تا پایان زمان قرارداد، به مشترک مطابق با تعرفه‌های قبلی سرویس دهد.

بسته های اینترنت قدیمی منسوخ می شود

شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت می بایست طبق تعرفه جدید اقدام به ارائه سرویس های عادی و ویژه نمایند که در این تعرفه‌ها ملزم به دریافت تأییدیه از رگولاتوری هستند. در صورتی‌ که ارائه‌کننده‌ی سرویس، نسبت به ارائه‌ی تعرفه‌ی کمتر از کف مصوب و خارج از چارچوب‌های تعیین‌شده در این مصوبه و دیگر مصوبات مرتبط اقدام کند، علاوه‌ بر اعمال مقررات مربوطه، بنا به تشخیص رگولاتوری، اگر ارائه‌کننده‌ی خدمت در فهرست اپراتورهای مسلط بر بازار باشد، ملزم به ارائه‌ی تعرفه‌ی مذکور به مدت سه سال و اگر ارائه‌کننده‌ی سرویس در فهرست اپراتورهای مسلط قرار ندارد، ملزم به ارائه‌ی تعرفه‌ی مذکور به مدت یک سال خواهد بود.

این جریمه ها به جهت ایجاد فضای رقابتی سالم میان شرکت ها ایجاد شده است.

نرخ اینترنت ثابت بر اساس تعرفه های جدید حداقل سرعت دسترسی به اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL نرخ ۵۱۲ کیلوبیت‌ بر ثانیه با سقف تعرفه‌ی ماهانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده و این درحالی است که حداکثر سرعت اینترنت، ۱۶ مگابیت‌ بر ثانیه به قیمت ۸۰ هزار تومان در ماه اعلام شده است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.