پایان تلخ سیستم عامل بلک بری

0
دسته بندی : موبایل
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 1169 بار

بلک بری BlackBerry یکی از برندهای خاص در زمینه تولید گوشی های هوشمند است.

پایان تلخ سیستم عامل بلک بری

بلک بری BlackBerry در اتفاقی غیر منتظره اعلام کرده است تا دو سال آینده سرویس های مربوط به گوشی های خود را که مبتنی بر این سیستم عامل است، تعطیل خواهد کرد.

این خبر می تواند پایان تلخ سیستم عامل بلک بری را رقم بزند. بلک بری این روزها کابران بسیار کمی در بازار دنیا دارد اما این خبر برای کاربران محدود آن نیز خبر بدی است و همچنین خبر بد برای کسانی که هنوز از این سیستم‌عامل بهره می‌برند این است که بلک‌بری اعلام کرده این سرویس‌های آن، از جمله اپ استور بلک‌بری را تا دو سال آینده تعطیل خواهد کرد.

از آن‌جایی که دو سال از فروش اولین گوشی بلک‌بری ۱۰ می‌گذرد، منطقی است که این شرکت بخواهد خدمات خود را برای این پلتفرم متوقف کند. سایت Blackberry travel و تماس تصویری PlayBook اولین سرویس‌هایی خواهند بود که پیش از سایرین به ترتیب در فوریه و مارس ۲۰۱۸ متوقف خواهند شد.

پایان تلخ سیستم عامل بلک بری

اما تعطیلی بزرگ مربوط است به اپ استور جهانی بلک‌بری که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ به وقوع خواهد پیوست. این یعنی دستگاه‌هایی مانند پاسپورت و کلاسیک راهی برای دانلود اپلیکیشن نخواهند داشت. با این حساب شمارش معکوس برای طرفداران این گوشی‌ها آغاز شده است و با پایان این زمان، راهی به جز عزیمت به سمت اندروید یا آی‌اواس وجود نخواهد داشت.

خبر خوش برای کاربران دستگاه‌های BB10 این است که کمپانی بلک‌بری متعهد شده این دستگاه‌ها حداقل دو سال دیگر پشتیبانی خواهند شد. گوشی‌های مجهز به BBOS نیز حداقل دو سال امکان استفاده از شبکه خواهند داشت. این شرکت همچنین اعلام کرده است کاربرانی که هنوز از دستگاه‌های قدیمی بلک‌بری استفاده می‌کنند برای خرید دستگاه‌های اندرویدی این شرکت مثل KeyOne و Motion از تخفیف بهره‌مند خواهند شد؛ اما جزئیات دقیق این طرح تخفیفی هنوز عنوان نشده است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.