طرح اینترنت کودک چیست؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 711 بار

با توجه به گسترده شدن استفاده از اینترنت در همه سنین و اقشار جامعه، پیدا رکدن راهی مطمئن برای ایجاد کمترین آسیب بر روی کودکان امری بسیار مهم است.

طرح اینترنت کودک چیست؟

طرح اینترنت کودک چیست؟ همراه با صحبت های وزیر ارتباطات پیرامون راهی کاهش آفات فضای مجازی بر روی کودکان از این طرح که در در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد رونمایی شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در اولین جلسه ملی گزارش پیشرفت‌ها و راهکارهای موانع تحقق حقوق شهروندی صحبت هایی پیرامون اینترنت کودکان را مطرح کرد. به گفته وی: طرح اینترنت کودکان برای کاهش آفات فضای مجازی و همچنین نرم‌افزار موبایل‌محور دولت همراه، از برنامه‌هایی است که در آینده در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد همچنین گروهی از حقوقدانان و صاحب‌نظران مأمور شده‌اند اقدامات لازم مربوط به این کسب و کارها را فراهم کنند و امیدواریم تا دهه فجر سامانه‌ای برای ثبت اعتراضات مردم در زمینه نقد حقوق اساسی به بهره‌برداری برسد.

طرح اینترنت کودک چیست؟

به گفته وزیر ارتباطات از جمله منشورهای حقوق شهروندی می‌توان به گردش آزاد اطلاعات، شفاف‌سازی نظام اداری و برخورداری از عدالت اجتماعی اشاره کرد این در حالیست که صیانت از حریم خانواده در فضای مجازی، حفظ حریم خصوصی کارمندان، اعتماد عمومی، شایسته سالاری و پرهیز از تبعیض جنسیتی در به‌کارگیری مدیران، همواره الگوی وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اساس منشور حقوق شهروندی است.

این در حالیست که انتظار می رود تا دهه فجر امسال شاهد رشد 15 درصدی مشترکین اینترنت در سطح کشور خواهیم بود ایجاد پوشش سراسری نسل سوم و چهارم اینترنت همراه در همه شهرهای کشور نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.