قبل از فروش گوشی چه کارهایی باید انجام داد؟

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : 1349 بار

اگر قصد فروش گوشی خود را دارید قبل از هر چیز باید بدانید قبل از فروش گوشی چه کارهایی باید انجام داد؟

قبل از فروش گوشی چه کارهایی باید انجام داد؟

بطور میانگین کی توان گفت هر ماه شاهد رونمایی از نسل جدیدی از گوشی های هوشمند برندهای مختلف هستیم، با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید موبایل بعد از مدتی به ناچار باید گوشی خود را ارتقا دهید.

اما قبل از فروش گوشی چه کارهایی باید انجام داد؟ شاید این سوالی باشد که ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است در ادامه مطلب با لیموسبز همراه باشید تا بایدها و نبایدهای فروش یک گوشی را بدانید.

بسیاری از کاربران تنها به پاک کردن داده‌‌ها و نهایتا فکتوری ریست کردن گوشی اکتفا می‌‌کنند، اما مسلما داده‌های روی گوشی بعد از پاک شدن به این شیوه قابل بازیابی خواهند بود. تنها باید چند گام ساده را رعایت کنید تا داده‌های قبلی گوشی غیرقابل بازیابی باشند. در ادامه این چند گام را باهم بررسی خواهیم کرد.

قبل از فروش گوشی چه کارهایی باید انجام داد؟

در ابتدا باید از تمام اطلاعات خود بر روی گوشی قدیمی تان یک نسخه بکاپ تهیه کنید، در گام بعدی بیشتر گوشی‌های اندرویدی جدید به صورت پیش فرض اطلاعات کاربران را به صورت رمزنگاری شده روی گوشی ذخیره می‌کنند، اما گوشی های قدیمی اینچنین نبودند. رمزنگاری اطلاعات سبب می‌شود که داده‌ها به صورت شفاف در دسترس کسی که اقدام به بازیابی می‌کند نباشند. برای این کار به قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی خود رفته و بر روی گزینه Security کلیک کنید. در این منو گزینه Encrypt phone را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

حالا وقت آن رسیده تا با خیالی راحت گوشی خود را ریست فکتوری ( بازگشت به حالت کارخانه) کنید. رمزنگاری داده‌ها در مرحله قبلی این تضمین را ایجاد می‌کند که پس از پاک کردن داده، امکان بازیابی آن به حداقل ممکن برسد.

این قدم برای افرادی که وسواس دارند کاربردی است! اگر تصور می‌کنید هنوز هم ممکن است داده‌های گوشی تان بازیابی شود، کافیست یک سری عکس، فایل ویدئویی و داده‌های بی‌ارزش و ساختگی درون حافظه گوشی کپی کنید و پس از پر شدن حافظه مجددا گام سوم را تکرار نمایید.

این چهار گام تضمین می‌کنند که امکان بازیابی داده‌های قبلی گوشی شما به حداقل ممکن برسد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.