جایزه نوبل این بار به واقعیت مجازی می رسد

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 704 بار

در سال 2018 میلادی قرار است جایزه نوبل شکل به روزتری به خود بگیرد و در زمینه واقعیت مجازی به افرادی که در این زمینه تلاشی برای کمک به علم می کنند اختصاص داده شود.

جایزه نوبل این بار به واقعیت مجازی می رسد

جایزه نوبل این بار به واقعیت مجازی می رسد، همه ما در اخبار تاکنون بارها شنیده ایم که جایزه نوبل شیمی، فیزیک، پزشکی، اقتصاد و ... طی سالیان متوالی به افراد منتخب داده شده است اما این بار نوبل نیز با پیشرفت تکنولوژی شاخه جدیدی برای اهدا جایزه بنام واقعیت مجازی ایجاد خواهد کرد.

اچ‌تی‌سی وایو و بخش رسانه‌ای نوبل اعلام کردند که برای اولین جایزه نوبل در زمینه واقعیت مجازی در فیزیک و پزشکی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

حال، تجربه واقعیت افزوده «ریتم دیجیتال» بینندگان خود را به یک سفر در سطح سلولی از بدن انسان می‌برد، به‌طوری‌که این افراد قادر خواهند بود با ساعت بیولوژیکی برای درک نحوه کار آن، در تعامل باشند.

جایزه نوبل این بار به واقعیت مجازی می رسد

موضوع “ریتم دیجیتال” نتیجه تلاش سه دانشمند آمریکایی است که امسال موفق به دریافت جایزه نوبل در بخش‌های بیولوژی یا پزشکی برای کشف مکانیزم های مولکولی کنترل ریتم شبانه‌روزی شده‌اند.

در تجربه واقعیت مجازی، هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چطور گیاهان، حیوانات و انسان‌ها ریتم بیولوژیکی خود را به‌طوری‌که با چرخه‌های روز هماهنگ باشد، سازگار می‌کنند. قرار است از سال 2018 در سراسر جهان مردم عادی بتوانند در وایو پورت و موزه‌های نوبل امکان تجربه استفاده از این محصول جدید را به دست آوردند.

پروژه جایزه نوبل در زمینه واقعیت مجازی حاصل تلاش اچ‌تی‌سی وایو برای ادغام فن‌آوری واقعیت مجازی در آموزش و پرورش و علم و جذب مردم در جهان اطراف ما است.

شرکت وایو به‌ تازگی وایو آرتز (Vive Arts) را راه‌اندازی کرده که یک طرح نوآورانه برای تغییر نحوه ایجاد تعامل با هنر در سراسر جهان است. همکاری وایو و رسانه‌های نوبل بیشتر از همه بر موضوع قدرت واقعیت مجازی در شکل دادن به نحوه آموزش ما و درک مفاهیم مهم آن دلالت دارد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.